Naga MarketsMiniony tydzień bez wątpienia na długo zapadnie w pamięci osobom związanym z rynkiem kryptowalut. W minioną środę świat obiegła bowiem informacja, że zaplanowana na przyszły tydzień aktualizacja sieci Bitcoin o nazwie Segwit2x, na skutek której miał powstać kolejny, już “czwarty” Bitcoin została zawieszona.


Informacja ta mimo, iż pojawiła się późnym wieczorem (czasu polskiego), od razu wywołała spore zamieszanie. W pierwszej chwili po publikacji, kurs Bitcoina wzrósł o 450 USD zbliżając się tym samym do poziomu 8000 USD. Równie szybko pojawiła się jednak silna reakcja podażowa w efekcie czego, definitywnie uznać moglibyśmy, że decyzja o rezygnacji z Segwit2x została negatywnie odebrana przez rynek. Kurs od tego czasu porusza się na południe i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 6200 USD.

Kurs BTCUSD od TradingView

Twórcy w dalszym ciagu są jednak przekonani, że prędzej czy później pojawi się silna potrzeba zwiększenia limitu bloków. Dlatego właśnie oficjalnie mówi się o “zawieszeniu” a nie całkowitej rezygnacji z tej aktualizacji. Jako główny z czynników argumentujących środową decyzję podają oni, że ich celem nigdy nie był podział społeczności i osłabienie rozwoju BTC.

“Naszym celem zawsze była bezproblemowa aktualizacja Bitcoina. Mimo iż gorąco wierzymy w potrzebę zwiększenia limitu bloku, jest jeszcze coś w co wierzymy bardziej: jedność społeczności. Niestety jest jasnym, że nie zbudowaliśmy wystarczającego porozumienia na zwiększenie limitu bloku w tym momencie. Kontynuacja obecnej ścieżki mogłaby doprowadzić do podziału społeczności i cofnięcia Bitcoina w rozwoju. To nigdy nie było celem SegWit2X.”

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Nowe ATH na BCH

W czasach kiedy ważą się przyszłe losy Bitcoina, dość silnie zyskuje powstały na skutek pierwszego hard forka Bitcoin Cash. Kurs tej kryptowaluty w ciągu niespełna czterech dni (od czasu decyzji o zawieszeniu Segwit2x) wzrósł o niemal 100% zbliżając się w okolice 1200 USD. Czyżby zatem BCH miał przejąc rolę BTC i stać się “Głównym Bitcoinem”? Czy może Bitcoin zawsze był, jest i będzie tylko jeden? Piszcie w komentarzach co o tym sądzicie?

Kurs BCHUSD od TradingView


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest BitBay.net. Zapoznaj się z ofertą polskiej giełdy Bitcoin i zacznij spekulację na cyfrowych walutach już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – EURUSD, USDCAD, NZDUSD, USDJPY
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets 13-17.11.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here