Naga MarketsKryptowaluty w WallStreetBets. Dogecoin "to da moon"?WallStreetBets (WSB), forum prowadzone w ramach portalu Reddit, które stało za największym w historii wyciskaniem krótkich pozycji w wykonaniu inwestorów indywidualnych na akcjach amerykańskiej spółki GameStop, rozszerza swój zasięg na kryptowaluty. Rodzi to spekulacje, czy obserwowane w ostatnich godzinach silne wzrosty kryptowaluty Dogecoin (DOGE) nie były wywołane m.in. aktywnością prawie 10-milionowej grupy „degeneratów” (jak sami określają siebie członkowie forum).

  • WallStreetBets zasłynął z walki z dużymi funduszami inwestycyjnymi na akcjach spółki GameStop
  • Od teraz moderatorzy oprócz wątków o akcjach akceptują również tematy kryptowalutowe: te mogą dotyczyć jednak tylko BTC, ETH i DOGE

WallStreetBets teraz także dla kryptowalut. W grę wchodzą jednak tylko 3 z nich

Decyzja moderatorów oznacza odwrót od utrzymywanej przez lata zasady mówiącej o omijaniu rynku kryptowalut oraz akcji groszowych, aby skupić się na podstawowym rynku publicznie notowanych w USA spółek. Jak wynika jednak z opublikowanego 14 kwietnia wpisu, zasady zostały jednak zmienione i forum otwiera się na rynek cyfrowych aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie widzę sensu w opóźnianiu nieuniknionego, ponieważ kryptowaluty zostaną z nami na dłużej. Po wielu rozważaniach zdecydowaliśmy się zezwolić na dyskusję tylko o BTC, ETH i DOGE – napisał moderator WallStreetBets “bawse1”.

Dyskusja będzie ograniczona do jednego wątku, “aby nie obciążać wszystkich spamem kryptowalutowym”.

Posunięcie to następuje tego samego dnia, w którym linie między rynkami akcji i kryptowalut ponownie się zatarły. Coinbase, giełda kryptowalutowa z San Francisco, rozpoczęła publiczne notowanie swoich akcji na Nasdaq w środę. Platforma, która umożliwia handel Bitcoinem i etherem, ale nie Dogecoinem, czerpie większość swoich przychodów z opłat transakcyjnych: gdyby wolumen handlu kryptowalutami spadł, wartość firmy prawdopodobnie spadłaby razem z nim.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogecoin czekają kolejne silne wzrosty przed otwarcie się na WallStreetBets?

Dogecoin wydaje się być idealnie stworzony pod potrzeby internetowej grupy spekulantów. Stworzona jako żart kryptowalutą z wykorzystaniem mema z psem rasy Shiba Inu jako głównym symbolem, może być dla „degeneratorów” tym samym co „meme-stock” (akcje-memy), takie jak między innymi GameStop, które na początku roku było windowane o tysiące procent w górę.

Członkowie WSB prowadzili agresywną kampanię, aby pompować cenę akcji, wykorzystując swoje wątki dyskusyjne zachęcające drobnych inwestorów do kontynuowania zakupów i niesprzedawania udziałów. Akcje, przeciwko którym wiele funduszy hedgingowych grało „na krótko”, wzrosły z poniżej 20 dolarów w dniu 12 stycznia do 347 dolarów w dniu 27 stycznia.

Doge skorzystało również z oddolnej kampanii reklamowej. Choć do tego roku kryptowalutą nigdy nie przekroczyła poziomu 0,02 USD, to teraz jej kurs wzrósł do ponad 0,14 USD.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p500 | kurs zloty | kurs ropa | kurs nasdaq | giełda jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here