Naga MarketsKryptowaluty w Rosji: nowy projekt ustawy dotyczący podatków i kar za ich unikanieRosyjscy prawodawcy aktywnie przygotowują nowe przepisy dotyczące opodatkowania kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC). Według oficjalnego komunikatu rosyjskiej Dumy Państwowej, Komitet ds. ustawodawstwa zatwierdził projekt ustawy o opodatkowaniu kryptowalut w dniu 15 lutego. Nowa ustawa reprezentuje zestaw poprawek do rosyjskiego federalnego kodeksu podatkowego.

  • Temat legislacji kryptowalut od lat budzi w Rosji kontrowersje
  • Od stycznia 2021 roku w kraju wprowadzono zakaz transakcji kryptowalutowych
  • Najnowszy projekt ustawy chce uregulować kwestie podatkowe związane z cyfrowymi aktywami

Kryptowaluty w Rosji, a podatki. Duma przygotowuje projekt ustawy

W ramach projektu ustawy rząd rosyjski oficjalnie uznaje kryptowaluty, takie jak bitcoin, za własność, dążąc do opodatkowania zysków z handlu kryptowalutami wśród rosyjskich rezydentów. Projekt ustawy skierowany jest do wszystkich mieszkańców kraju, w tym obywateli i obcokrajowców, a także rosyjskich i międzynarodowych organizacji mających siedzibę na terenie Rosji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z projektem ustawy, wymienione podmioty będą musiały zgłaszać swoje transakcje kryptowalutowe, jeśli całkowita kwota przychodzących lub wychodzących transferów przekracza 600 000 rubli (8 100 dol.) w skali roku.

Projekt ustawy ustanawia kary za naruszenia, takie jak opóźnienia w raportowaniu, a także dostarczanie niedokładnych informacji, sugerując grzywny w wysokości do 10% od transakcji przychodzących lub wychodzących. Proponowana grzywna za niepłacenie lub niepełne płacenie podatków wynosi 40% niezapłaconych podatków, napisano w projekcie ustawy.

Po zatwierdzeniu przez komisję oczekuje się, że rosyjska Duma rozważy nowe ustawodawstwo kryptowalutowe 17 lutego.

Rosja oficjalnie egzekwowała swoją pierwszą ustawę kryptowalutową “O cyfrowych aktywach finansowych” w styczniu 2021 roku, zabraniając mieszkańcom dokonywania płatności w kryptowalutach. Pomimo zapewnienia statusu prawnego branży kryptowalutowej w Rosji, ustawa nie odnosi się do niektórych obszarów aktywów cyfrowych, takich jak opodatkowanie i wydobycie, pozostawiając krajobraz regulacyjny stosunkowo niepewny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax indeks | biomedlub akcje | lotos kurs akcji | s&p500 notowania | s&p 500 index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here