Naga Markets

Kryptowaluty w Plus500. Jak kupić kryptowalutę?Notowania Bitcoina jeszcze przed kilkoma dniami wyznaczyły rekordowe szczyty i nie jest wykluczone, że stać je jeszcze na więcej. Wystarczy wspomnieć, że w całym 2020 roku, kurs BTC/USD wystrzelił w górę o ponad 300% i mimo, że jest on teraz w korekcie, to nadal od początku tego roku w zaledwie 2 miesiące zyskał ponad 56%!

Wraz z najpopularniejszym wśród inwestorów Bitcoinem, zyskiwały także inne kryptowaluty, m.in. Ethereum. Jeszcze na początku tego roku, kurs ETH/USD wybił powyżej 2 tys. dol., jednak tych poziomów nie udało się utrzymać.Jak handlować CFD na Bitcoina w Plus500?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy interesujący nas walor na liście instrumentów.

W poprzednim artykule, pokazaliśmy, jak kupić/sprzedać Bitcoina w formie CFD. Tym razem, wskażemy, jak zainwestować w pozostałe kryptowaluty, jak np. Cardano, Ethereum czy Ripple XRP.

1. Po zalogowaniu do platformy, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Tak naprawdę, już tutaj mamy dostęp m.in. do zakupu Bitcoina CFD, z uwagi, że jest to jeden z najczęściej handlowanych instrumentów na platformie Plus 500.

(ceny poglądowe)

2. Nas interesują jednak także pozostałe wirtualne coiny, zatem po lewej stronie odnajdujemy zakładkę “Kryptowaluty”.

(ceny poglądowe)

3. Przed nami powinna ukazać się pełna lista instrumentów powiązanych z kryptowalutami. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym elementom.

  • Zmiana – pokazuje o ile w dzisiejszej sesji bieżąca cena zmieniła się od ceny otwarcia
  • Sprzedaj i Kup – ceny, po których można w danej chwili zakupić bądź sprzedać instrument.
  • Wysoki/niski – najwyższa i najniższa cena, po której dana kryptowaluta była sprzedawana bądź kupowana danego dnia
  • Ikona gwiazdki – dodanie instrumentu do ulubionych
  • Ikona dzwonka – ustawienie powiadomienia dotyczącego kryptowaluty
  • Ikona informacji – otwiera okienko informacji o instrumencie

4.W celu kupna kryptowaluty, przy odpowiednim instrumencie wybierzmy przycisk “Kup”. W celu sprzedaży: “Sprzedaj”.

AVA Trade
(ceny poglądowe)

5. Po prawej stronie, naszym oczom powinno okazać się nowe okno z szczegółami transakcji. Wybieramy ilość kryptowaluty, a następnie klikamy “Kup” lub “Sprzedaj”.

(ceny poglądowe)

Możemy także wyznaczyć poziomy zamknięcia pozycji z zyskiem lub stratą. Jest to funkcja aktywowana automatycznie, gdy cena uzyska odpowiedni poziom.

(ceny poglądowe)

5. Więcej informacji na temat transakcji pozwala nam ujrzeć zakładka “Info”. Warto zauważyć, że kontrakt CFD zawierany na zakup kryptowaluty wykonywany jest przy dźwigni 1:2. Oznacza to, że wystarczy posiadać 50% depozyt do wykonania transakcji, a zmiana instrumentu daje dwukrotny zysk lub stratę.

Platforma Plus500 umożliwia kupowanie i sprzedawanie CFD na kryptowaluty, a także inne instrumenty, między innymi kontrakty na ropę naftową, złoto czy akcje spółek giełdowych.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych CFD odnotowuje straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:

77% rachunków inwestorów detalicznych CFD odnotowuje straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułASBIS podwaja zyski i wypłaca wysoką dywidendę. Analiza Konrada Książaka
Następny artykułKurs funta wzrósł o niemal 48 gr. GBP najdroższy od grudnia 2016 r.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here