Naga MarketsKryptowaluty w Plus500. Jak kupić kryptowalutę?Notowania Bitcoina sukcesywnie zmierzają w kierunku rekordowych szczytów i możliwe, że to tylko kwestia czasu aż kurs dobije do tych historycznych maksimów. Już teraz, w poniedziałek wieczorem, za jednego Bitcoina trzeba zapłacić 18360 dol.

Wraz z najpopularniejszym wśród inwestorów Bitcoinem, zyskują także inne kryptowaluty, m.in Ethereum, którego kurs w tym miesiącu zdobył dwuletnie maksima. W dzisiejszej poniedziałkowej sesji, cena ETH to już prawie 600 dol.

Jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w Bitcoina czy Ethereum, jesteś we właściwym miejscu. Platforma Plus500 to wygodne i proste narzędzie, które pozwoli dokonać inwestycji w kryptowaluty. W tym krótkim poradniku wskażemy, jak tego dokonać.

Jak kupić Bitcoina w Plus500?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy interesujący nas walor na liście instrumentów.

W poprzednim artykule, pokazaliśmy, jak kupić Bitcoina. Tym razem, wskażemy, jak zainwestować w pozostałe kryptowaluty, jak np. Cardano, Ethereum czy Ripple XRP.

1. Po zalogowaniu do platformy, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Tak naprawdę, już tutaj mamy dostęp m.in. do zakupu Bitcoina, z uwagi, że jest to jeden z najczęściej handlowanych instrumentów na platformie Plus 500.

2. Nas interesują jednak także pozostałe wirtualne coiny, zatem po lewej stronie odnajdujemy zakładkę “Kryptowaluty”.

3. Przed nami powinna ukazać się pełna lista instrumentów powiązanych z kryptowalutami. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym elementom.

  • Zmiana – pokazuje o ile w dzisiejszej sesji bieżąca cena zmieniła się od ceny otwarcia
  • Sprzedaj i Kup – ceny, po których można w danej chwili zakupić bądź sprzedać instrument.
  • Wysoki/niski – najwyższa i najniższa cena, po której dana kryptowaluta była sprzedawana bądź kupowana danego dnia
  • Ikona gwiazdki – dodanie instrumentu do ulubionych
  • Ikona dzwonka – ustawienie powiadomienia dotyczącego kryptowaluty
  • Ikona informacji – otwiera okienko informacji o instrumencie

4.W celu kupna kryptowaluty, przy odpowiednim instrumencie wybierzmy przycisk “Kup”.

5. Po prawej stronie, naszym oczom powinno okazać się nowe okno z szczegółami transakcji. Wybieramy ilość kryptowaluty, a następnie klikamy “Kup”.

Możemy także wyznaczyć poziomy zamknięcia pozycji z zyskiem lub stratą. Jest to funkcja aktywowana automatycznie, gdy cena uzyska odpowiedni poziom.

5. Więcej informacji na temat transakcji pozwala nam ujrzeć zakładka “Info”. Warto zauważyć, że kontrakt zawierany na zakup kryptowaluty wykonywany jest przy dźwigni 1:2. Oznacza to, że wystarczy posiadać 50% depozyt do wykonania transakcji, a zmiana instrumentu daje dwukrotny zysk lub stratę.

To wszystko! Jak widać, zakup kryptowalut z wykorzystaniem Plus500 jest naprawdę prosty i intuicyjny. Warto skorzystać z platformy Plus500, by w szybki sposób kupować i sprzedawać kryptowaluty, a także inne instrumenty, między innymi kontrakty na ropę naftową, złoto czy akcje spółek giełdowych.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

Nie czekaj! Handluj z Plus500 już dziś!


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here