Naga MarketsKryptowaluty w ofercie dużego banku Australii. Konkurencja dla fintechów z branży?Commonwealth Bank of Australia (CBA) stanie się pierwszym dużym bankiem oferującym klientom detalicznym platformę do handlu kryptowalutami, przełamując tym samym barierę konkurencyjną w branży i starając się dorównać ofertom fintechów w tym zakresie.

  • Do tej pory Australijczycy do handlu kryptowalutami korzystali głównie z Revoluta, PayPala, Square i podobnych aplikacji
  • Od teraz będą mogli robić to bezpośrednio z poziomy swojej aplikacji bankowej, co ułatwi cały proces i może zwiększyć adopcję bitcoina i jego pochodnych
  • CBA to jeden z czterech największych banków w Australii, który obsługuje ponad 6 mln klientów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Commonwealth Bank of Australia dodaje handel kryptowalutami do swojej aplikacji bankowej

Największy pożyczkodawca w Australii poinformował, że będzie współpracował z nowojorską giełdą Gemini Trust Company LLC, aby zaoferować “wymianę kryptowalut i usługę powierniczą” poprzez nową funkcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej, z której korzysta około 6,4 miliona klientów.– Wierzymy, że możemy odegrać ważną rolę w kryptowalutach, aby odpowiedzieć na to, co jest wyraźnie rosnącą potrzebą klientów – powiedział dyrektor generalny Commonwealth Bank Matt Comyn cytowany w oświadczeniu.

Kierownictwo i zwolennicy kryptowalut zdradzili, że ruch pomoże wesprzeć rozwój przemysłu kryptowalutowego wartego 2,6 biliona dolarów.

– Żaden bank takiej wielkości, nie umożliwia klientom detalicznym bezpośredniego zakupu kryptowalut za pośrednictwem ich platformy, zgodnie z moją najlepszą wiedzą. Więc jest to naprawdę ekscytujące – powiedziała Caroline Bowler, dyrektor naczelny BTC Markets, jednej z największych giełd kryptowalut w Australii.

Rosnąca popularność kryptowalut stworzyła problem stojący przed bankami głównego nurtu, które próbują zrównoważyć zainteresowanie klientów monetami cyfrowymi z obawami regulacyjnymi dotyczącymi tych cały czas nowych instrumentów.

Niektóre duże banki w USA i Europie oferują usługi handlu kryptowalutami klientom biznesowym. Inne, takie jak Saxo Bank, oferują dostęp do kryptowalut za pośrednictwem funduszy ETF lub innych produktów powiązanych z kryptowalutami. Singapurska DBS Group oferuje platformę do handlu kryptowalutami najbardziej zamorzonym klientom.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

CBA wyznacza nowe trendy na rynku w Australii

Posunięcie CBA stawia go w opozycji do kolegów z “Wielkiej Czwórki”, którzy dominują w sektorze bankowym w Kraju Kangurów: National Australia Bank (NAB), Westpac Banking Corp oraz Australia and New Zealand Banking Group Ltd (ANZ).

We wrześniu grupa spotkała się z krytyką podczas przesłuchania parlamentarnego za odmowę prowadzenia interesów z dostawcami kryptowalut.

W tym czasie Comyn powiedział, że CBA bada tę przestrzeń, ale wcześniej anulował niektóre konta biznesowe klientów, którzy prowadzili interesy z kryptowalutami.

– Cieszę się, że fala się odwraca, ponieważ aktywa cyfrowe są włączane do głównego nurtu. Zbyt długo banki odrzuciły kryptowaluty na bok jako nieinteresujące – powiedział w oświadczeniu senator partii liberalnej Andrew Bragg, który prowadził dochodzenie w sprawie tego sektora.

CBA powiedział, że jego ruch jest napędzany przez rosnące zapotrzebowanie klientów i następuje, gdy usługi kryptowalutowe są oferowane przez rosnąca liczbę fintechów, takich jak Square, PayPal Holdings i brytyjski Revolut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kuny chorwackiej | gpw comarch | kurs akcji allegro | kurs usd online | akcje dino | pko akcje opinie | kurs korony islandzkiej w kantorach |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here