Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ok 280 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Ostatnio przyglądałem się tej kryptowalucie, gdy cena oscylowała sporo powyżej 10 tyś dolarów a kurs formował nowe szczyty. Obecnie tendencja wzrostowa lekko się załamała, walor przestał tworzyć powtarzające się wzory korekt i w konsekwencji BTC spadł poniżej 10K testując dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Wczoraj doszło tu do przebicia dolnej bandy i kurs od kilkunastu godzin stoi jakby zawieszony w próżni… We wzrostowym scenariuszu korekta a-b-c 1:1, może być oczyszczająca dla rynku i po pewnym przestoju znów zobaczymy wzrosty na coraz to wyższe poziomy.

Alternatywnie, możemy zobaczyć głębszą korektę impulsu od początku roku, wszak opór 10 500 usd nie był przypadkowy, o czym pisałem w ostatnim komentarzu. Wsparcie 9200-9300 wygląda dość solidnie, pojawia się dywergencja na RSI, który już swoją drogą nieźle się schłodził. Spodziewam się jednak wypłaszczenia i zmniejszającej się zmienności, po skali korekty poznamy siłę niedźwiedzi.

btcusd

Lisk

Kryptowauta miała bardzo udany początek roku, kurs jeszcze w styczniu wynosił ok 0,6 usd, by w ciągu kilku tygodni wspiąć się do ok 2,80 dolara, co daje kosmiczne 350 procent. Po wystrzale w ubiegłym tygodniu, Lisk odpoczywa i wraca do bazy ok 1,50 skąd doszło to wybicia. Jeśli na tym poziomie zmobilizuje się popyt, możemy zobaczyć próbę kontynuacji wzmocnienia, choć prawdopodobnie już nie tak widowiskową. Co ciekawe spadek z 1,8 na 1,55 obecnie odbywa się na niewielkim wolumenie, a przy lokalnych minimach pojawiają się świece z dolnym cieniem. Na horyzoncie dość szeroka półka cenowa 1,40-1,50 USD, warto obserwować tę przestrzeń, gdyż kolejne istotne wsparcie to okrągły 1 USD. Od góry zaś lokalny opór górnego ograniczenia kanału wokół 1,8$.

lskusd

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here