Naga Markets

W wywiadzie udzielonym telewizji comparic24.tv Łukasz Żeligowski, Executive Director w Kanga Exchange, opowiada o trwającej obecnie głębokiej korekcie na Bitcoinie oraz wskaźnikach mówiących o tym,  że być może osiągnęliśmy dno, a także o podobieństwach obecnej korekty do wcześniejszych korekt oraz odnosi się do stwierdzenia, że Bicoin jest cyfrowym złotem.

Czy to koniec głębokiej korekty kryptowalut?

Żeligowski przyznaje, iż po każdym ATH przychodzi korekta rzędu nawet 85%. Jego zdaniem o tym, że osiągnęliśmy dno może świadczyć fakt, iż cena BTC zamknęła się poniżej 200 tygodniowej średniej kroczącej. Podobnego zdania jest także autor analizy Stock to Flow – Plan B.Zwraca również uwagę na indeks Mayera, którym zainteresowali się także twórcy Glassnode. Osiągnął on niespotykane od dawna dołki, co może oznaczać doskonały sygnał do zakupów. Z drugiej strony przewija się popularny pogląd, iż cena BTC może spaść do poziomu 13 – 14 tys. USD. Ponadto zdaniem wielu analityków osiągnięcie poziomu 22,5 – 23 tys. USD będzie świadczyło o odwróceniu trendu.

Zdaniem Żeligowskiego nie da się obecnie przewidzieć dołka zaś sam jest zwolennikiem uśredniania ceny.Gość programu stwierdza, że każda bessa czy głęboka korekta wygląda podobnie z dalszej perspektywy, jednak z bliska nie sposób jest przewidzieć na podstawie wcześniejszych korekt jaka będzie minimalna cena BTC, ile będzie ona trwała, jaki będzie maksymalny wzrost etc. Ponadto mamy obecnie do czynienia z szeregiem czynników takich jak niesamowicie wysoka inflacja, bezprecedensowy dodruk pieniądza a także gwałtowne podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych

Bitcoin jako swego rodzaju cyfrowe złoto?

Zdaniem Żeligowskiego Bitcoin jest znacznie lepszy niż złoto, bo dokładnie wiemy, ile go będzie. Nawiązuje przy tej okazji do informacji o tym, że w Ugandzie odkryto ogromne złoża złota obejmujące ok. 300 tys. ton czystego kruszcu, co może wywrzeć presję podażową.

Uważa, iż ludzie będą szukali miejsca, gdzie mogą uciec z kapitałem i tu Bitcoin może pokazać swoją siłę z uwagi na jego ograniczoną ilość i brak możliwości „dodruku”, będąc przez to bezpiecznym aktywem. Jego zdaniem niedługo będziemy świadkami masowego przechodzenia na stronę Bitcoina oraz że cena 200 tys. USD za jednego Bitcoina jest w bliskiej perspektywie możliwa.

W odniesieniu do ostatniej wypowiedzi Gary’ego Genslera o tym, że Bitcoin może zostać uznany za towar (commodity), gość programu stwierdza, iż w takiej sytuacji podlegałby innym regulacjom, możliwościom ograniczenia handlu, wprowadzenia licencji czy pozwoleń na obrót i nie byłoby to dobre dla żadnej ze stron. Jednak osobiście nie jest zwolennikiem tej teorii i uważa, że Bitcoin pozostanie uznany za aktywo, środek finansowy, wartość niematerialną.

NED

Za zagrożenie uważa wprowadzenie regulacji, jednak pytaniem pozostaje w jaki sposób będą one mogły być egzekwowane, gdyż wprowadzenie pustego prawa jest jego psuciem.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Co ta głębsza korekta oznacza dla giełd?

Żeligowski stwierdza, iż z perspektywy giełdy Kanga Exchange widzą bardzo ciekawe zjawiska, szczególnie biorąc pod uwagę to, że posiada ona największą sieć punktów, gdzie za gotówkę można kupić lub sprzedać kryptowaluty i może obserwować ruchy cenowe. Pokazują one jak myśli tzw. ulica.

Zaobserwowali, iż w przypadku, gdy cena spada poniżej 21-20 tys. mamy wzmożoną aktywność zakupową zwykłych ludzi za gotówkę, nawet za nieduże kwoty. To może świadczyć o tym, że w okolicach 20 tys. znajduje się dołek psychologiczny i że wszyscy będą teraz czekali na wybicie, które w jego ocenie jest nieuchronne.

Na koniec gość programu stwierdza, iż im więcej osób mówi, że kryptowaluty się skończyły, tym gwałtowniejszy i szybszy będzie wzrost.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji biomed | gpw akcje | echo investment akcje opinie | giełda playway | celon akcje prognozy | kurs franka w kantorach | pekao cena akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here