Naga MarketsOstatnie miesiące nie były zbyt udane dla branży kryptowalut. Przy zauważalnej mniejszej zmienności cen głównych walut cyfrowych ich kursy stopniowo przemieszczają się na południe od co najmniej stycznia 2018 r.


Zauważalny jest brak dużych nabywców. Zmniejszone zainteresowanie można zaobserwować również wśród masowych użytkowników głównych giełd.

Spadek zainteresowania

Firma Finanse Magnates przeprowadziła krótkie badanie popularności największych platform kryptowalutowych. Zgodnie z uzyskanymi danymi dostarczonymi przez SimilarWeb, analiza pięciu pierwszych giełd pokazuje gwałtowny spadek liczby wizyt.

Binance pozostaje zdecydowanie najchętniej odwiedzaną giełdą, ale spadek liczby wizyt nawet na niej jest uderzający. W lutym 2018 roku firma zarejestrowała 79,3 miliona wizyt miesięcznie, ale w lipcu 2018 r. liczba ta spadła do 39,2 mln. W przypadku pozostałych miejsc widać podobny schemat. Spośród dziesięciu wiodących giełd kryptowalut największy spadek zanotował ZB.COM. Od lutego do lipca stracił 70 procent ruchu na stronie. Drugim co do wielkości przegranym był Upbit, który stracił 61,8 proc. odwiedzin. Kolejne miejsce to Bithumb ze spadkiem o 58,4 procent ruchu.

Światełko w tunelu

Istnieją jednak wyjątki. Lbank z Chin odnotował wzrost liczby odwiedzin o ponad 355 procent w tym samym okresie. Zarejestrowany w Hongkongu Coinsuper cieszył się wzrostem o 700 procent. Coinsuper to jednak stosunkowo nowa platforma, która została uruchomiona w 2017 roku. Ostatnio pojawiły się pewne obawy w branży dotyczące rzeczywistego charakteru wzrostu wolumenu zgłaszanego przez tę giełdę. Oferuje ona bowiem kopanie transakcji, co jest formą systemu nagród.

Napompowane wolumeny od dawna stanowią jednak realny problem dla branży kryptowalut. W przypadku Coinsuper można jednak założyć rzeczywisty wzrost jego wolumenów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here