Naga Markets

Kryptowaluty w korekcie. Bitcoin i ether tracą ponad 4% przez silnego dolaraW środę najstarsza z kryptowalut oddawała 4,5% swojej wartości osuwając się o 1800 dolarów i testując poziom 38 tys. dol., w reakcji na najmocniejsze jednodniowe umocnienie kursu dolara amerykańskiego od marca 2020 r. W ślad za bitcoinem (BTC) podążał również ether (ETH) zmniejszający swoją wartość o 7% oraz szerszy rynek altcoinów. Czwartkowa sesja przynosi odreagowanie części spadków, jednak w ujęciu dobowym większość głównych kryptowalut nadal notuje spadki.

Bitcoin nie potrafi pokonać poziomu 40 tys. dol. Co dalej z BTC/USD?

Podczas gdy cena bitcoina chciwlowo pokonywała poziom 40 tys. dol., to jak na razie nie udało się go utrzymać jako nowego poziomu wsparcia. Analitycy postrzegają obecną akcję cenową jako nic więcej niż handel w konsolidacji i tak długo jak BTC/USD blokowany jest przez okrągły poziom oraz 200-okresową średnią ruchomą, nie można wykluczyć mocniejszej korekty w kierunku dolnego ograniczenia tego zakresu, przy 31 tys. dol.

Należy zwrócić uwagę na stały napływ BTC na główne giełdy i wzrost odpływu górników w ciągu ostatnich kilku dni. Dane z CryptoQuant sugerują, że zwiększająca się płynność giełd jest niedźwiedzim sygnałem dla bitcoina: ludzie przelewają środki ze swoich bezpieczniejszych portfeli na portfele giełdowe, aby zrealizować zyski lub dokonać zakupu innej kryptowaluty.

Bitcoin tracił w środę, wraca poniżej 40 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

50- i 200-dniowe średnie kroczące są również na drodze do zbiegnięcia się, tworząc prawdopodobnie niedźwiedzi “krzyż śmierci”, ale obie są wskaźnikami opóźniającymi co oznacza, że nie odzwierciedlają w pełni akcji cenowej w czasie rzeczywistym. Niemniej jednak, obie średnie mogą stanowić istotny opór blokujący bycze zapędy.

Ether trzyma się marcowej linii trendu. Jej wybicie otworzy drogę do 2000 dol.

Silniejsze spadki od bitcoina w środę notował ether, który tracił 7% i mocniej odsuwał się od lokalnej strefy oporu oraz poziomu 2600 dolarów. Notowania ETH/USD wspiera jednak linia trendu rysowana od marcowych dołków i prowadzona po kolejnych coraz wyższych dołkach.

Jeżeli poziom zostałby jednak wybity, wtedy kolejnym głównym wsparciem jest zakres dołków majowych, 200 EMA oraz okrągły poziom 2 tys. dol.

Ether korzysta ze wsparcia kilkumiesięcznej linii trendu. Źródło: Tradingview.com

Jak widać na powyższym wykresie, ETH/USD ma coraz mniej miejsca na ruch, w przeciągu następnych sesji powinien więc wybić któreś z lokalnych wsparć lub oporów co pozwoli określić dalsze losy kryptowaluty.

Autor poleca również:

Bossa
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik | wp notowania | kurs zloty | notowania intercars | lotos kurs | waluty w czasie rzeczywistym | dj industrial |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułLive Motion Games wchodzi na NewConnect. Rozmowa z prezesem, M. Kaczmarkiem
Następny artykułAllegro odnotowało wczoraj dobrą sesję wraz z całym sektorem handlowym
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here