Naga MarketsKryptowaluty w górę. Bitcoin (BTC) ponownie testuje 50 tys. dol., dogecoin (DOGE) zyskuje 11%Bitcoin w obliczu rynkowej awersji do ryzyka i spadków na Wall Street w obliczu problemów z dostępem do głównych mediów społecznościowych po awarii Facebooka zyskiwał mocniej w poniedziałek i kontynuuje aprecjację we wtorek. W efekcie, kurs BTC/USD testuje poziom 49,8 tys. dol., niemal ocierając się o psychologiczną barierę 50 tys. dol. i testując najwyższe poziomy od miesiąca.

  • Najstarsza kryptowaluta znalazła się na poziomach nieobserwowanych od momentu kilkunastoprocentowych spadków z 7 września
  • W ślad za bitcoinem podąża szeroki rynek kryptowalutowy, a cały ekosystem zyskuje 2,6% i jest wart ponad 2,25 bln dol.
  • Ether (ETH) kosztuje 3,4 tys. dol. i rośnie w ujęciu dobowym o 1,3%. Cardano (ADA) rośnie 2,1%, binance coin (BNB) 3,3%, a xrp (XRP) 1,8% do 1,05 dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin w górę razem z kursem dolara. Facebook zepchnął Wall Street w dół

Główne media społecznościowe i platformy komunikacyjne Facebook, Instagram i WhatsApp zostały wyłączone w poniedziałek, w reakcji na co cena bitcoina i innych kryptowalut gwałtownie wzrosła.Jak pokazują dane z Coinpaprika, cena BTC przesunęła się pod poziomem 50 tys. dol. po spadku do poniedziałkowego minimum 47 166 dol. Podobnie, cena etheru (ETH) wzrosła dynamiczniej w tym samym czasie, osiągając poziom 3400 dol.

Nagła zmienność cen nastąpiła po tym, jak główna platforma mediów społecznościowych Facebook, aplikacja do dzielenia się zdjęciami i wideo Instagram oraz komunikator WhatsApp – oba należące do Facebooka – przestały działać w poniedziałek.

Byki wyraźniej napięły swoje mięśnie, a dowodem na to był ruch indeksu Crypto Fear & Greed, które przesunął się ze strefy „strachu” do poziomu „neutralnego” na początku tego tygodnia.

Bitcoin testuje miesięczne maksima. Notowania BTC/USD
Bitcoin testuje miesięczne maksima. Notowania BTC/USD

W ciągu 4 godzin poprzedzających hossę na bitcoinie, nastąpił skok zainteresowania kontraktami terminowymi na giełdzie Binance. Prawda jest taka, że być może nigdy nie odkryjemy co dokładnie wywołało rajd, ale poprzez monitorowanie podobnych wzorców w przyszłości, traderzy mogą być w stanie przewidzieć przyszłe „pompy” cenowe.

Liczba kontraktów terminowych na Binance. Źródło: Binance
Liczba kontraktów terminowych na Binance. Źródło: Binance
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ethereum konsoliduje poniżej poziomu 3,4 tys. dol.

Notowania drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty ether (ETH/USD już wcześniej wybijały ważne opory i od ubiegłego piątku poruszają się tuż pod poziomem 3,4 tys. dol., który testują czwarty dzień z rzędu.

invest

Poniedziałkowe umocnienie bitcoina pozytywnie wpłynęło jednak na inne altcoiny, ciągnąć w górę większość z nich. Aprecjację notowały wspomniane już wcześniej ADA, BNB i XRP kosztujące kolejno 2,22, 431,13 oraz 1,05 dol.

Razem z nimi dynamiczniej rósł dogecoin (DOGE) zyskujący niemal 11% i kosztujący 23 centy. Litecoin (LTC) rośnei o 1,1% i jest warty 168,6 dol., a bitcoin cash (BCH) zyskuje 2,5% rosnąc do 565,34 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt online | orlen kurs | średni kurs funta nbp | akcje gpw | kęty cena akcji | ropa wti notowania | cena akcji allegro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here