Naga Marketsczerwony parasol patioNarodowe Stowarzyszenie Finansów Internetowych Chin (NIFA) ostrzega teraz inwestorów, że giełdy kryptowalut zlokalizowane poza krajem są “zaangażowane w praktyki manipulacyjne”.

Organ nadzorujący jest wspierany przez Ludowy Bank Chin (PBoC). Obecnie ostrzegł inwestorów, że wiele giełd BTC, które są spoza Państwa Środka, fałszuje na swoich platformach wolumeny handlu.

Uwaga na kryptowaluty!

NIFA powołuje się na swoją wewnętrzną analizę rynków kryptowalut. W jej ramach stwierdzono, że “ponad 40 aktywów kryptowalut generowało wolumeny transakcji przekraczające 100 proc. ich całkowitej kapitalizacji rynkowej, podczas gdy kolejne 70 kryptowalut odnotowało dzienną aktywność handlową równą ponad 50 proc. ich kapitalizacji rynkowej.”

Regulator stwierdza, że ​​zidentyfikował „ogromne obroty” dla wielu aktywów kryptowalutowych, mimo że wiele rynków wykazuje „stosunkowo niską cenę i niewielkie wartości rynkowe”.

NIFA oskarża giełdy zarówno o manipulowanie danymi ilościowymi, jak i o działanie botów, które fałszują ogólny obraz rynku. „Po nakłonieniu inwestorów do inwestowania w kryptowaluty, niektóre giełdy manipulują rynkiem za pomocą szeregu technik handlowych, aby przejąć aktywa inwestorów” – dodano.

Giełdy uciekają z Chin

NIFA stwierdza też, że ​​giełdy wymykają się chińskim władzom, często zmieniając nazwy domen internetowych i adresy serwerów oraz używając kombinacji transakcji online i offline w celu zaciemnienia przepływów kapitałowych.

Przypomnijmy, że jedną z najważniejszych giełd z Chin było Binance, które “wyemigrowało” w 2017 r. W listopadzie 2019 r. zaczęły jednak krążyć plotki o tym, że firma może starać się otworzyć nowe biuro w Chinach. Niejako potwierdzeniem tego było to, że w marcu Binance Academy, edukacyjne ramie giełdy, uruchomiło w Szanghaju swój instytut badawczy dot. technologii blockchain. Dzięki temu Binance ma swoje biuro w Chinach od ponad dwóch lat. Tyle że nie promujące kryptowalut, a tylko ich technologię.

Firma słynnego CZ stara się jednak ocieplać swój wizerunek w swojej ojczyźnie. W styczniu Binance Charity zobowiązało się do zakupu za ok 1,4 mln USD artykułów medycznych, które zostaną przekazane ponad 300 szpitalom i organizacjom medycznym w chińskich prowincjach, epicentrach pandemii COVID-19.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Pierwsze zatajone przypadki zakażenia koronawirusem w Chinach, były już w połowie listopada. W grudniu informowali o tym lekarze, a także niezależni blogerzy w internecie. Jednym z lekarzy, który pierwszy poinforował o koronawirusie był lekarz Li Wenliang. Za to partia komunistyczna, aresztowała lekarza i poddała go torturom – aby zaprzeczył istnieniu koronawirusa. 30 Stycznia bohaterski lekarz Li Wenliang umiera, właśnie na koronawirusa. W swoim testamecie przytacza słowa św. Pawła, “W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” 2 List do Tymoteusza 4, 7-8
    Petycja o ukaranie komunistycznych Chin, za ukrywanie prawdy o koronawirusie. https://tiny.pl/tbb4g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here