Naga Markets

Kamil Jarząbek – ekspert z dziedziny kryptowalut, inwestor, autor kanału na YouTubie, w jednym ze swoich najnowszych nagrań dzieli się zasadami, za którymi warto podążać, aby przetrwać obecny czas bear marketu. Jego zdaniem bessa to najlepszy czas na zainteresowanie się rynkiem i na powiększanie swojej wiedzy, zaś po 5-6 miesiącach „nudy” rynek może fundamentalnie się zmienić.

Grunt to finansowanie i dobre fundamenty

Zdaniem Jarząbka tym co wyróżnia dobre projekty w czasie bessy jest to, że są one w stanie pozyskiwać finansowanie i skupiać się na fundamentach. I tak w latach 2018 – 2019 pojawiły się takie projekty jak Synthetics, który pomimo bear marketu, wzrósł kilkadziesiąt razy, czy np. Thorchain, Uniswap, Compound a także tokeny DeFi.Jarząbek jest przekonany, że w najbliższych latach będziemy mieli możliwość zainwestowania w znacznie lepiej zaprojektowane tokeny, które będą przewidywać problemy, jakie pojawiły się w roku 2020 – 2021.

5 ponadczasowych zasad do kierowania się w bessie

  • Nie kupuj starych pozycji – jest to bardzo trudne, gdyż w tym cyklu mieliśmy narracje, które wydają się teraz mocne, np. Avalanche czy Solana. Przypomina nieubłagane statystyki wskazujące, iż w każdym kolejnym cyklu tylko 10% pozycji z wcześniejszego cyklu pojawiało się w top 100 następnego. Dzieje się tak dlatego, że w większość projektów zyskało dużą wycenę na bazie pozytywnych narracji w hossie. Gdy emocje opadają, liczą się tradycyjne zasady beinesowe i cash flow i wtedy następuje moment, by powiedzieć „sprawdzam”.
  • Dowiedz się wszystkimi możliwymi sposobami, czy dany projekt ma możliwość finansowania przez następny czas. Tak jak była mowa w poprzednim punkcie, gdy opadną emocje, liczy się cash flow i posiadanie środków na to, by przetrwać a nawet wzmocnić swoją pozycję.
  • Znajdź projekty, które w przypadku spadków w ostatnich miesiącach broniły się dobrze w zestawieniu z BTC. Tak było np. w przypadku Chainlinka w latach 2018 – 2019. Zwiastunem sukcesu było to, że cena do BTC przy spadku na całym rynku dobrze się broniła.
  • Zwróć uwagę na zaprojektowaną ekonomię tokena i na podaż, która będzie się pojawiała w najbliższych latach.
  • Prawdziwa bessa to długotrwały okres, w którym wiele osób straci zainteresowanie rynkiem i wiarę w rynek. Spadki, podbicia, „boczniaki” powodują zmęczenie, utratę zainteresowania rynkiem, wiarę w rynek. Jednak zdaniem Jarząbka cierpliwość zostanie nagrodzona.

Ale to jest również ten czas dla tych osób, które fascynuje to poczucie bycia w miejscu, w którym po prostu za kilka, kilkanaście lat będziemy w stanie opowiadać, że byłem tam tego częścią, widziałem jak to wszystko się tworzy, widziałem, jak to ewoluowało, widziałem tą przemianę, w której krypto stało się mainstreamowe, dla tych wszystkich osób, dla których to jest motywacją, tutaj przewiduję bardzo świetlaną przyszłość. Bo okresy, w które wchodzimy to będą okresy niezwykle dużych okazji inwestycyjnych – komentuje.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | najniższy kurs rubla | lotos kurs akcji | dolar nowozelandzki euro | develia akcje kupno | lpp akcje notowania | analizy giełdowe |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here