Naga MarketsKryptowaluty uzupełnią ofertę Wells Fargo, poinformował prezes bankuWells Fargo jest kolejnym dużym dostawcą usług bankowych i finansowych, który dołącza do instytucji chcących zaoferować swoim klientom kryptowaluty. Wiadomość ta pojawia się po zeszłotygodniowym ujawieniu, że szwajcarska instytucja UBS Group AG ma zamiar udostępnić cyfrowe aktywa grupie swoich najbardziej zamożnych klientów.

Wells Fargo zmienia swoje spojrzenie na kryptowaluty i odwraca font

Dział bogactwa i inwestycji Wells Fargo przewiduje wprowadzenie aktywnie zarządzanej strategii kryptowalutowej. Oferta inwestycyjna będzie dostępna dla wykwalifikowanych klientów już w przyszłym miesiącu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największe amerykańskie banki nadal dostosowują się do zmieniającego się krajobrazu rynkowego: Goldman Sachs, Citi, Morgan Stanley i inni prowadzą rozmowy na temat zaangażowania w aktywa kryptowalutowe. Do grupy tej chce dołączyć Wells Fargo, który posiada 2 biliony dolarów pod zarządzaniem.

Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej UBS Group AG oczekuje się, że wstępne oferty inwestycyjne będą dostępne dla kont klientów firmy o wysokiej wartości.

W wywiadzie udzielonym Business Insiderowi, Darrell Cronk z Wells Fargo Investment Institute podzielił się planami firmy na najbliższą przyszłość. Cronk powiedział, że kryptowalutowa strategia inwestycyjna ma być dostępna do połowy czerwca, a prace nad nią trwały od miesięcy. Cronk dodał:

– Uważamy, że przestrzeń kryptowalutowa właśnie osiągnęła taki stopień ewolucji i dojrzałości, który pozwala jej być realnym aktywem inwestycyjnym. Kryptowaluty są alternatywą inwestycją, która wymaga jednak dogłębnej analizy due dilligence.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Kryptowaluty jako ciekawostka, a nie nowa klasa aktywów

Oświadczenie ma miejsce zaledwie sześć miesięcy po tym, jak przedstawiciele firmy ostrzegali swoich klientów przed inwestycją w cyfrowe aktywa. Wydaje się, że szerszy sukces kryptowalut zmienił nastawienie banku. Wells Fargo pracuje nad “profesjonalnie zarządzanym rozwiązaniem” od kilku miesięcy, a obecnie kończy poszukiwania menedżerów i proces badania zgodności regulacyjnej.

Cronk pozostaje jednak ostrożny, szczególnie w kwestii regulacji i ochrony klientów. “Istnieje cały element ochrony konsumentów i regulacji, które muszą wciąż ewoluować wraz ze zmieniającym się krajobrazem. Więc nie jesteśmy pozbawieni ryzyka, po prostu uważamy, że może to być realna opcja inwestycyjna dla tych klientów, którzy wykazują zainteresowanie”.

Zgodnie z tym tokiem myślenia firma nie widzi obecnie w kryptowalutach “oddzielnej klasy aktywów ze strategiczną alokacją w każdym portfelu”, ale raczej ciekawostkę dla wykwalifikowanych inwestorów, którzy szukają dywersyfikacji portfolio.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here