Naga MarketsKryptowaluty uzupełnią ofertę dużego brokera z USA, spółki Interactive BrokersInteractive Brokers (IB) rozpocznie świadczenie usług handlu kryptowalutami do końca lata, wynika z najnowszej wypowiedzi prezesa i dyrektora generalnego spółki Thomasa Peterffy’ego. IB to jeden z największych domów maklerskich działający w Stanach Zjednoczonych, jego decyzja powinna więc pozytywnie wpłynąć na adopcję cyfrowych aktywów wśród klientów instytucjonalnych.

Interactive Brokers otwiera się na kryptowaluty

– Klienci z pewnością pytają o handel kryptowalutami i spodziewamy się, że będziemy gotowi zaoferować im go do końca lata – powiedział Peterffy podczas Piper Sandler Global Exchange and FinTech Conference.

Te artykuły również Cię zainteresują
Interactive Brokers świadczy usługi zarówno dla osób indywidualnych, jak i instytucji – oferta kryptowalutowa firmy będzie kontynuowała długą linię zainteresowania kryptowalutami ze strony instytucjonalnej, która rozpoczęła się na dobre zeszłego lata, kiedy MicroStrategy zainwestowało 425 milionów dolarów w bitcoina w okresie od sierpnia do września.

Obecnie Interactive Brokers oferuje jedynie handel kontraktami terminowymi na bitcoiny na swojej platformie.

Rywalizujący brokerzy Fidelity i Charles Schwab nie oferują bezpośredniego handlu kryptowalutami na swoich platformach, ale oferują dostęp do niektórych powiązanych funduszy. Jednakże, aplikacja do handlu akcjami Robinhood posiada transakcje kryptowalutowe w swojej ofercie.

Interactive Brokers oferując handel bitcoinami będzie dalej obniżać barierę wejścia dla inwestorów indywidualnych, aby uzyskać dostęp do aktywów cyfrowych. Jednak nieuregulowane monety mogą stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa dla brokerów online.

– Jeśli chodzi o przeszkody największą jest to, jak utrzymać klientów w 100% bezpiecznych. Jak sprawić, że będzie 100% pewności, że nikt nie ukradnie ich monet pomimo faktu, że są one nie do namierzenia. Dowiemy się więcej na ten temat, gdy otworzymy działalność pod koniec lata – dodał Peterffy.

Według stanu na pierwszy kwartał 2021 roku, Interactive Brokers posiadał 1,33 miliona rachunków maklerskich i 330,6 miliarda dolarów w kapitale własnym klientów.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bank handlowy akcje | co to jest płatność blik | bml notowania | kurs funta szterlinga | pkn orlen cena akcji | plus500 jak założyć konto | kontrakty cfd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTransakcje w sieci Bitcoin i Ethereum najtańsze od pół roku
Następny artykułOZE-Biomar planuje wejść na NewConnect jeszcze w tym roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here