Naga Markets

Kryptowaluty tracą przed weekendem mimo bliższej daty Ethereum 2.0Kryptowaluty wymazały część euforycznych wzrostów w obliczu mieszanego zakończenia sesji kasowej w USA. Amerykańskie indeksy notowane są dziś bez spektakularnych  wahań cenowych jednak Bitcoin oraz Ethereum kontynuują ruch na południe.

Kryptowaluty tracą przed weekendem mimo bliższej daty Ethereum 2.0

Zakończenie tygodnia notowań może skutkować awersją do ryzyka inwestorów, którzy będą chcieli wyjść z pozycji nie ryzykując przed otwarciem giełd w przyszłym tygodniu. Inwestorzy poznają dziś odczyty sentymentu konsumentów wg. Uniwersytetu Michigan, oczekiwania inflacyjne, oraz dane z importu/eksportu;Deweloperzy Ethereum przełożyli datę ‘the merge’ na 15 września, co oznacza, że przejście do Proof of Stake odbędzie się 4 dni szybciej. Informacja jest pozytywna dla inwestorów ponieważ świadczy o ‘pewności’ zespołu Ethereum co do poprawnej zmiany metody konsensusu;

Leon Li, główny posiadacz udziałów w jednej z największych kryptowalutowych giełd, Huobi Global rozważa ich sprzedaż za sumę oscylującą wokół 3 mld USD. Jako potencjalnych nabywców Bloomberg wymienił Justina Suna, twórcę kryptowaluty Tron oraz Sama Bankman Fried’a, szefa giełdy FTX. Informacje nie zostały do tej pory potwierdzone przez żadnego z nich. Tak olbrzymie przejęcie byłoby jednym z największych w historii kryptowalutowej branży.

Kryptowaluty tracą przed weekendem mimo bliższej daty Ethereum 2.0
Źródło: Glassnode

Od 2021 roku inwestorzy zdeponowali Ethereum w wersji stETH oczekując na ‘merge’ ETH, który pozwoliłby im uzyskać status tzw.walidatorów, zatwierdzających transakcję w blockchainie dzięki nowej metodzie konsensusu Proof of Stake. Średnia ‘Realized price’ zdeponowanych ETH wyniosła ok. 2400 USD co daje cenę o prawie 45% wyższą od rynkowej ‘Realized Price’ tokenów Ethereum. Oznacza to, że niezrealizowana strata stETH w kontrakcie depozytowym oczekującym na merge wynosi prawie 15 mld USD. Potencjalnie inwestorzy decydujący się na tzw. staking nie będą chcieli pozbywać się tokenów ETH ze stratą co może wspierać scenariusz ograniczonej podaży.

Kryptowaluty tracą przed weekendem mimo bliższej daty Ethereum 2.0
Wykres Ethereum, interwał D1. Źródło: xStation5

Z technicznego punktu widzenia, Ethereum niedawno odbiło się od dolnego limitu kanału wzrostowego i przebiło główny opór na poziomie 1820 USD, który jest zaznaczony wcześniejszymi reakcjami cenowymi i 23,6% zniesieniem Fibonacciego ostatniej fali spadkowej. Dopóki cena znajduje się powyżej wspomnianego poziomu, możliwa jest kontynuacja ruchu wzrostowego.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here