Naga Markets

Dyrektor generalny amerykańskiego międzynarodowego banku inwestycyjnego JPMorgan Chase pozostaje w sceptycznym nastawieniu do wirtualnych walut mogących pełnić funkcję pieniądza. Choć widzi on wartość w technologii blockchain, zdecentralizowanych finansach (DeFi), inteligentnych kontraktach i niektórych tokenach, Bitcoina oraz podobne do niego kryptowaluty identyfikuje, jako piramidy finansowe.

  • Według Jamie’ego Dimona kryptowaluty pokroju BTC to zdecentralizowane piramidy finansowe
  • CEO JPMorgan Chase widzi natomiast wartość w blockchainie, DeFi, inteligentnych kontraktach i niektórych tokenach 
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Kryptowaluty to zdecentralizowane piramidy finansowe, według CEO JPMorgan

Dyrektor generalny międzynarodowego banku inwestycyjnego z siedzibą w Nowym Jorku – Jamie Dimon dzieli rynek wirtualnych walut na dwa obozy – ten, który nazywa prawdziwymi innowacjami oraz drugi określany przez niego mianem ,,zdecentralizowanych piramid finansowych’’. Przed amerykańskimi pracodawcami CEO JPMorgan Chase przedstawił siebie, jako sceptyka wobec krypto aktywów nazywanych przez niektórych inwestorów walutami. 

Choć mężczyzna ten dostrzega dużą wartość zarówno w technologii blockchain, jak i DeFi, inteligentnych kontraktach i niektórych tokenach mających ważną z jego punktu widzenia użyteczność, krytykuje on wszystkie pozostałe kryptowaluty, którym przypisuje się funkcję pieniądza. 

Jamie Dimon już wcześniej nazywał BTC oszustwem. Twierdził również, że osobiście nie jest zainteresowany wspieraniem tego sektora. W pewnych momentach jego stanowisko zostało niejako złagodzone, gdy sam przyznał, iż niektóre krypto aktywa mogą służyć istotnym przypadkom użycia tj. płatności transgraniczne. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

JPMorgan mocno angażuje się w przestrzeń blockchain

Mimo prywatnych poglądów Jamie’go Dimona na niektóre kryptowaluty instytucja na której czele stoi poczyniła kilka dużych kroków zbliżających ją do przestrzeni wirtualnych walut. W 2020 r. wydała chociażby własnego stablecoina – JPM Coina, którego celem było zwiększenie efektywności rozliczeń. 

W tym samym r. gigant ten uruchomił także dział poświęcony technologii blockchain – Onyx. Platforma pod tą samą nazwą jest wykorzystywana od tamtego czasu do całodobowych płatności globalnych przez klientów instytucjonalnych.

W lutym br. JPMorgan stał się również pierwszym dużym bankiem, który wkroczył w metaverse, otwierając swój wirtualny salon w Decentraland

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBanki centralne rozdają karty na rynku walutowym pod koniec tygodnia
Następny artykułRay Dalio twierdzi, że akcje i obligacje czeka załamanie. Recesja uderzy w 2023 i 2024 roku
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here