Naga MarketsNieruchomości są najkorzystniejszą formą lokaty kapitału dla 58% Polaków. Zaskakujące jest, że 13% z nas za najkorzystniejszą formę inwestowania uznaje kryptowaluty.

  • Jak wynika z badania Assay Index statystycznie istotnie częściej za inwestowaniem w mieszkania i inne nieruchomości opowiadają się kobiety w wieku 45-54 lata.
  • Natomiast zwolennikami ochrony oszczędności poprzez inwestycje w kryptowaluty są mężczyźni w wieku 18-34 lata.Firma Assay inwestująca w obiecujące startupy przeanalizowała zainteresowanie dziesięcioma sposobami inwestowania, a możliwość wyboru zawierała się w maksimum trzech odpowiedziach. Po nieruchomościach najczęściej wybierane było złoto i inne metale szlachetne (33%) oraz dzieła sztuki (16%). Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych wskazało 16% ankietowanych, a kupno obligacji było wyborem 14% Polaków.

Fundusze inwestycyjne i inwestowanie w startupy uznano za mniej korzystne od kryptowalut (odpowiedzi odpowiednio 9% i 4%) – wynika to przede wszystkim z braku specjalistycznej wiedzy finansowej. Startupami statystycznie istotnie częściej interesują się mężczyźni  w wieku 45-54 lata.

– Tak duże zainteresowanie nieruchomościami i krypowalutami świadczy o tym, że jesteśmy narodem pokoleniowo skontrastowanym – mówi w rozmowie z MarketNews24 Łukasz Blichewicz, prezes Grupy Assay. – Zainteresowania inwestycjami ewoluują, coraz częściej jesteśmy skłonni stawiać na rozwiązania dające potencjalnie wyższą stopę zwrotu i jednocześnie bardziej ryzykowne.

Na nasze wybory bardzo duży wpływ miała pandemia, ponieważ mniej wydawaliśmy na rozrywki, które stały się niedostępne. Po lockdownach pojawiła się wysoka inflacja w Polsce (5,5% w sierpniu r/r), przed którą chcemy chronić swoje oszczędności.

– Zgromadziliśmy oszczędności i zdajemy sobie sprawę, że właśnie teraz należy inwestować je bardziej aktywnie, bo zwykłe lokaty bankowe gwarantują stratę – dodaje Ł.Blichewicz.

Badanie Assay Index zrealizowano przez ogólnopolski panel badawczy Ariadna na reprezentatywnej ogólnopolskiej kwotowo-losowej próbie 1124 Polaków. Dodatkowo zostało zrealizowane osobne badanie na grupie 678 inwestorów (aktualnie inwestujących i potencjalnych).

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs forinta kantor | cena akcji allegro | kruk akcje notowania | kurs benefit | giełda oncoarendi | notowania dolara online | kurs pkobp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here