Naga MarketsKryptowaluty to przyszłość, uważa Jack Ma z Alibaba GroupJack Ma, założyciel Alibaby, stwierdził, że „waluta cyfrowa może mieć wartość”. Dodał, że tego typu technologie mogą odegrać ważną rolę w nowym globalnym systemie finansowym.

  • Ma jest zdania, że cyfrowe waluty mają przed sobą przyszłość. 
  • Społeczność bitcoina zaczęła dyskutować nad sensem jego słów.

Kryptowaluty: Jack Ma staje po stronie cyfrowych walut

Założyciel największej chińskiej firmy zajmującej się handlem elektronicznym, Alibaby, wypowiedział się nt. cyfrowych walut w czasie szczytu Bundu w Szanghaju.

Waluta cyfrowa może tworzyć wartość i powinniśmy pomyśleć o tym, jak ustanowić nowy typ systemu finansowego za pomocą waluty cyfrowej – powiedział Ma.

Nim jednak fani bitcoina otworzą szampany, warto dodać, że nie jest jasne, co przedsiębiorca rozumie przez pojęcie „waluty cyfrowej”. Niekoniecznie mogło mu chodzić o kryptowaluty, a bardziej o cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC).

“Niesamowita przemowa”

Jak można się było jednak spodziewać, społeczność kryptowalut szybko zaczęła spekulować na temat tego, o czym mówił Ma w odniesieniu do walut cyfrowych.

CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao, napisał na Twitterze, że była to „niesamowita przemowa”, w której Ma „dużo mówił o kryptowalutach i przyszłości”.

Z kolei współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, szybko zapytał Zhao, co dokładnie Ma miał na myśli, mówiąc o „cyfrowych walutach”. Zhao odpowiedział, że „znaczenie zależy od interpretacji”.

Kryptowaluty są jednak zakazane w Chinach, ale w praktyce bitcoin i inne aktywa cyfrowe są nadal przedmiotem obrotu w tym regionie. Chińscy górnicy na rynku bitcoinów wydobywają również większość nowych BTC w skali świata.

Możliwe że Ma mówił więc w swoim przemówieniu o cyfrowej walucie banku centralnego, takiej jak chiński juan cyfrowy.

Dodał też, że ​​globalne regulacje, zwłaszcza porozumienia bazylejskie (międzynarodowe ramy nadzoru bankowego wprowadzone w 2010 r.), są przestarzałe i „przypominają [ustalenia] klubu seniorów”. Jego zdaniem hamują one rozwój Chin.

Z kolei cyfrowy juan jest już na etapie zaawansowanych testów. Możliwe, że zostanie wyemitowany w 2021 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here