Naga MarketsBitcoin btc cc krzyż śmierciPrezydent Brazylijskiej Federacji Bankowej, Murilo Portugal, stwierdził, że kryptowaluty wcale nie są tak naprawdę walutami.

Portugal wziął udział w debacie pt. „Wpływ cyfrowej rewolucji na system finansowy” think tanku Fernando Henrique Cardoso Foundation. W ramach panelu omawiano wpływ nowych technologii na usługi finansowe. Szczególną uwagę zwrócono na blockchaina, kryptowaluty, big data, sztuczną inteligencję i fintech.

Kryptowaluty to żadne waluty!

Portugal argumentował, że ​​„kryptowaluty nie spełniają żadnej z klasycznych funkcji waluty” i dodał, że ​​nie są one jednostkami rozliczeniowymi, środkami wymiany ani magazynem wartości:

„Tak naprawdę nazywane są monetami, ale nie są monetami (…). Nie spełniają żadnej z klasycznych funkcji waluty, która ma służyć jako jednostka, za pomocą której ludzie mogą wyrażać ceny. Nie służą jako środki płatnicze lub magazyn wartości, ponieważ ich zmienność jest bardzo wysoka”.

Portugal jest szanowaną postacią w świecie finansów, ma stopień naukowy w dziedzinie rozwoju gospodarczego i pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Bitcoin a Wenezuela

Warto przy okazji przytoczyć raport opublikowany 24 marca przez Open Money Initiative, z którego dowiadujemy się, że nawet w Wenezueli, gdzie panuje hiperinflacja, bitcoin nie jest używany jako tradycyjny magazyn wartości.

Raport, opracowany przez naukowca Matta Ahlborga, analizował skutki wielodniowego zaniku zasilania w Wenezueli i jego związek z wolumenem obrotu na lokalnych giełdach z bitcoinami.

Ustalono, że bitcoin jest używany, ale tylko do do przesyłania wartości poza granice oraz że użytkownicy kryptowalut korzystają w praktyce z bitcoina tylko tak długo, jak to konieczne i jak najszybciej powracają na rozliczenia w dolarach:

„Bitcoin jest używany nie jako magazyn wartości końcowej, ale jako kanał na drodze do uzyskania bardziej stabilnych walut, takich jak dolar amerykański, peso kolumbijskie, chiński juan i różne stablecoiny”.

Dziś kluczowym pytaniem jest jednak to, jak BTC zachowa się w czasie globalnego kryzysu. Zdaniem CEO Pantera Capital możemy liczyć na duży skok ceny w ciągu najbliższego roku.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here