Naga MarketsKryptowaluty to nie waluty i kropka - stwierdziła Lagarde, szefowa EBC
Christine Lagarde, prezes EBC

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Christine Lagarde powiedziała, że kryptowaluty to nie waluty. Dodała również, że są one „wysoce spekulacyjne, bywają podejrzane i zużywają dużo energii elektrycznej.

Kryptowaluty nie, ale CBDC owszem

Prezes EBC Christine Lagarde podzieliła się swoim poglądem na temat kryptowalut, stablecoinów i cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) w wywiadzie ze współzałożycielem Carlyle Group, Davidem Rubensteinem.Rubenstein zapytał Lagarde czy „kryptowaluty są plusem dla światowej gospodarki”, czy też jest za wcześnie, aby to stwierdzić.

Odpowiedź była natychmiastowa: Kryptowaluty to nie waluty, kropka. Kryptowaluty są aktywami wysoce spekulacyjnymi, które zdobywają rozgłos jako waluty, ale nimi nie są”.

— Myślę, że musimy rozróżniać między kryptowalutami, które są wysoce spekulacyjne, czasami podejrzane oraz tymi, które intensywnie zużywają energię elektryczną. Jednak nie są to waluty – kontynuowała szefowa EBC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Lagarde poruszyła także temat walut cyfrowych banku centralnego (CBDC).

— Zamiast banknotów i gotówki w kieszeni w naszych portfelach, możemy mieć dokładnie to samo, ale w formie cyfrowej. Zatem wszyscy nad tym pracujemy i na pewno chciałem poruszyć kwestię CBDC, w naszym programie, ponieważ uważam, że musimy być na to przygotowani – wyjaśniała.

Prezes EBC powiedziała również, że wprowadzenie CBDC przez EBC nie będzie się wiązało z wycofaniem walut papierowych. Uważa ona, że banknoty i gotówka nadal powinna być dostępna dla klientów, którzy preferują taką formę.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut forex | theppro co to | wirtualna polska kurs akcji | akcje pgnige | prognozy kryptowalut | kurs lewa do złotówki | pkobp notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here