Naga Markets

Kryptowaluty to aktywa o wysokim ryzyku i zmienności, podkreślił Władimir PutinWładimir Putin jest przekonany co do tego, że kryptowaluty związane są z olbrzymim ryzykiem. Uważa on, że branża krypto wymaga przepisów i w przyszłości będzie w pełni regulowana, ale jego zdaniem muszą być one tak skonstruowane by nie zabić rozwoju cyfrowych aktywów.

  • Putin jest zwolennikiem regulacji kryptowalut, jednak widzi dla nich przyszłe zastosowania
  • W marcu Putin upoważnił rosyjską Prokuraturę Generalną do podjęcia działań mających na celu zapobieganie nielegalnym międzynarodowym transakcjom z wykorzystaniem cyfrowych aktywów finansowych
  • Z kolei we wrześniu polecił Ministerstwu Finansów i bankowi centralnemu przygotowanie propozycji regulacji aktywów cyfrowych i walut cyfrowych w ramach Narodowego Planu Antykorupcyjnego
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Putin: kryptowaluty to olbrzymie ryzyko

Kryptowaluty i cyfrowe aktywa związane są z olbrzymim ryzykiem z uwagi na wysoką zmienność, stwierdził sam prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin.– Jeśli chodzi o kryptowaluty, to chociaż w niektórych krajach czy gospodarkach kryptowaluty są szerzej stosowane, to w niektórych są zakazane. Mój punkt widzenia jest taki, że kryptowaluty nie są na niczym oparte, a zmienność ich notowań jest wysoka, przez co ryzyko jest wysokie. Myślę, że trzeba słuchać tych, którzy mówią o wysokim ryzyku. – stwierdził Władimir Putin.

Prezydent Rosji stwierdził również, że nie uważa kryptowalut za zagrożenie dla walut cyfrowych banków centralnych (CBDC). Dodał także, że Rosja będzie bacznie przyglądać się temu rynkowi i reagować na rozwój branży w oparciu o szeroko rozumiane czynniki ryzyka.

Plus500

Putin podkreślił także, że branża krypto z pewnością będzie szczelnie regulowana. Jego zdaniem przepisy będą jednak tak skonstruowane, aby umożliwić rozwój technologii kryptowalutowej bez całkowitego ich zakazywania.

Zobacz również: Shiba Inu i Dogecoin nie mają żadnej wartości, uważa “Wilk z Wall Street”

To nie pierwszy raz, gdy rosyjski prezydent wypowiedział się na temat regulacji kryptowalut. W październiku, w wywiadzie dla CNBC stwierdził, że jego zdaniem “kryptowaluty mają prawo istnieć”. Zaznaczył także, że kryptowaluty nie są oparte na czymkolwiek rzeczywistym i przez to ich cena jest niestabilna. Zatem, jest zdecydowanie za wcześnie, aby używać cyfrowych aktywów jako instrument służący do np. handlu ropą czy innymi surowcami.

– W celu transferu środków z jednego miejsca do drugiego: tak, ale do handlu, zwłaszcza do handlu surowcami energetycznymi, moim zdaniem, to jeszcze za wcześnie. – zaznaczył Putin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje kupno | kurs dolara wykres | giełda prognozy | cena akcji lpp | kurs forinta prognozy na najbliższe dni | euro korona norweska |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here