Naga Markets
Kryptowaluty to 73% prowizji platformy eToro. Spółka straciła 89 mln dol. w II kw. br.
Yoni Assia, twórca i prezes eToro

W drugim kwartale kryptowaluty stanowiły 73% wszystkich prowizji handlowych popularnej aplikacji do handlu detalicznego eToro. Łączna wartość prowizji wyniosła 362 miliony dolarów, a obecna wysokość aktywów pod zarządzaniem osiągnęła 9,4 mld dol.

  • Całkowite prowizje wynoszące 362 miliony dolarów oznaczają wzrost o 125 proc. rok do roku
  • Do platformy dołączyło 2,6 miliona nowych zarejestrowanych użytkowników, co oznacza wzrost o 121 proc. względem II kwartału 2020 r.
  • Dochód netto z handlu wyniósł 291 milionów dolarów, zapewniając wzrost o 136 proc. względem II kwartału
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty główną częścią biznesu eToro, wynika z danych finansowych

W aktualizacji dla inwestorów wydanej wraz z wynikami finansowymi firma podkreśliła, że aktywa kryptowalutowe stanowiły 73%, czyli 264,26 mln dol. prowizji, co oznacza ogromny wzrost o 2259% w porównaniu do 11,2 mln dol. zgłoszonych w II kwartale 2020 r.Ogólny wolumen obrotu wzrósł o 125% w porównaniu do II kw. 2020, a Yoni Assia, dyrektor generalny i współzałożyciel eToro, zauważył, że był “wspierany przez długoterminowe trendy w zachowaniu inwestorów” i umożliwiony przez zapewnienie “łatwego dostępu” do kryptowalut za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika interfejsu mobilnego.

– Kryptowaluty napędzały całkowite prowizje w drugim kwartale 2021 roku, odzwierciedlając silne zainteresowanie inwestorów detalicznych rynkami kryptowalut. Zainteresowanie było zdywersyfikowane wśród kryptowalut oferowanych przez eToro, z najwyższymi wolumenami obrotu w BTC, XRP, ETH, ADA i DOGE – napisano w komunikacie.

Aktywność handlowa platformy drastycznie rosła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W II kw. 2020 roku dane pokazywały, że kryptowaluty stanowiły zaledwie 7% prowizji, podczas gdy towary i akcje dominowały z odpowiednio 45% i 41%. W drugim kwartale tego roku towary stanowiły już tylko 7%, a akcje 18%.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Wyniki finansowe eToro za drugi kwartał

eToro odnotowało również duże wzrosty w innych obszarach w II kwartale, a dochód netto z handlu wyniósł 291 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 136% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Baza użytkowników zwiększyła się do 2,6 mln nowych zarejestrowanych użytkowników, co przekłada się na skok o 121% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

XTB

– Nadal widzimy silną i dobrą passę, a nasze wyniki z II kwartału wskazują na ciągły wzrost zarejestrowanych użytkowników i łącznych prowizji. Zgodnie z tymi danymi, liczba kont zasilanych wzrosła o 158 proc. rok do roku, do 2 milionów – na dzień 30 czerwca 2021 – komentuje Yoni Assia.

Spółka chce zostać publicznie notowaną na Nasdaq za pośrednictwem wartej 10 miliardów dolarów specjalnej transakcji przejęcia (SPAC), której zamknięcie planowane jest na ten kwartał.

Pomimo imponującego wzrostu, firma odnotowała ujemny dochód netto w wysokości 89 mln dol., który został przypisany “bezgotówkowemu obciążeniu w wysokości 71 mln dol. z tytułu wynagrodzenia opartego na akcjach” dla pracowników i 36 mln dol. kosztów transakcyjnych związanych z połączeniem SPAC z FinTech Acquisition Corp. V

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pzu | rubel kurs | playway akcje notowania | kurs euro sprzedaż | cyfrowy polsat akcje prognozy | kurs akcji pgnig | enea cena akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here