Naga MarketsZdaniem amerykańskiego polityka oraz byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa kryptowaluty mogą szkodzić walucie krajowej. Swoimi przemyśleniami na ich temat podzielił się podczas wywiadu dla Fox Business. W jego opinii tego typu aktywa to „katastrofa”. Stwierdził ponadto, iż kryptowaluty mogą być „fałszywe”, ponieważ nie ma co do nich pewności. 

Kryptowaluty „katastrofą” w opinii Trumpa

Donald Trump nigdy nie pałał sympatią do bitcoina oraz pozostałych wirtualnych walut. Zapytany o stosunek do nich w trakcie wywiadu udzielonego dla Fox Business odparł, iż w jego oczach są one „katastrofą”. Były prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że użytkownicy kryptowalut niewiele o nich wiedzą. Dodał przy tym, iż większość z nich może być fałszywa. Polityk ten zaznaczył ponadto, że naród powinien odstawić w kąt tę klasę aktywów i skupić się na wzmocnieniu waluty krajowej.

Amerykański przedsiębiorca podkreślił, iż nie jest i nigdy nie był fanem kryptowalut. Dodał przy tym, że mogą one działać na szkodę dolara amerykańskiego. 

Okrzyknięcie bitcoina oszustwem

To nie pierwszy raz, gdy Donald Trump wyraził swoje negatywne stanowisko wobec kryptowalut. Kilka miesięcy temu przyznał bowiem, że bardzo nie lubi bitcoina, ponieważ spośród wszytskich wirtualnych walut ten najbardziej konkuruje z dolarem. 

W poprzednich rozmowach były prezydent USA podkreślał, iż nigdy nie zainwestowałby w BTC. Stwierdził wówczas, że najstarsza kryptowaluta jest oszustwem. Zwrócił przy tym uwagę na silny wzrost ceny bitcoina, podkreślając, iż nie podoba mu się to. 

Zdaniem amerykańskiego polityka to dolar powinien pełnić funkcję waluty świata, a zagrażające mu krypto aktywa muszą zostać solidnie uregulowane. Donald Trump nie widzi w wirtualnych walutach środków przeznaczonych do dokonywania płatności. W jego opinii ich kursy podlegają zbyt wysokim wahaniom, a wartość nie jest na niczym oparta. 

Na dokładkę były prezydent USA zasugerował, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane przez przestępców do handlu narkotykami oraz innych nielegalnych działań. 

invest

Autor poleca również: Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here