Naga MarketsKryptowaluty stopniowo tracą. Bitcoin ciągnie kapitalizację poniżej poziomu $200 mldW środowy poranek jedynie dwie z grona dwudziestu największych kryptowalut nie notują spadków. Bitcoin traci niespełna 2% i chociaż jego zmienność kolejny dzień z rzędu jest ograniczona, to od początku tygodnia jego wartość kurczy się o kilkaset dolarów. Przekłada się to negatywnie na wycenę altcoinów oraz łączną kapitalizację rynku cyfrowych aktywów, która ponownie spada poniżej okrągłej granicy 200 miliardów dolarów.


Bitcoin testuje 7200 dolarów. Kurs BTC bez wyraźniejszego kierunku i zmienności

Powolny, lecz zauważalny spadek wartości w połączeniu z malejącymi obrotami z jednej strony sygnalizuje zbliżający się okres świąteczny, z drugiej może niepokoić inwestorów. Wydłużone okresu braku zdecydowania na rynku kryptowalut wielokrotnie przynosiły silniejsze i niespodziewane ruchy – zarówno w kierunku wzrostowym, jak i (częściej) spadkowym.

Sytuacja taka miała miejsce między innymi pod koniec września, kiedy po dwóch miesiącach bezkierunkowej konsolidacji, kurs BTC w trakcie jednej sesji tracił ponad 12% zmniejszając swoją wartość o niemal 1000 dolarów.

Wracając jednak do środowego poranka, Bitcoin porusza się pod dołkami z października i testuje poziom 7200 dolarów wspierany przez linię trendu spadkowego rysowaną od czerwcowych maksimów. W tym momencie głównym wsparciem pozostają dołki listopadowe w okolicach 6500 dolarów, opory rysują się natomiast na wysokości 7800-8000 dolarów, gdzie przebiegają lokalne maksima z bieżącego i minionego miesiąca.

Bitcoin kurs BTC w środę
Bitcoin bez wyraźnego kierunku na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

O braku zmienności kryptowalut doskonale świadczy również łączna kapitalizacja rynku, która od osiągnięcia półrocznych dołków pod koniec listopada zdaje się stać w miejscu. 11 grudnia 2019 roku, wartość całego rynku ponownie spada poniżej poziomu 200 miliardów dolarów, który wydaje się być naturalnym wsparciem wskaźnika kapitalizacji.

IOTA i Monero „liderami” spadków. Stellar wraz z Binance Coin z podobną dynamiką deprecjacji

W momencie publikacji artykułu spadki w gronie czołowych kryptowalut oscylują w okolicach 2%. Właśnie tyle tracą IOTA, Monero, Stellar oraz Binance Coin. Z trendu wyłamuje się jedynie Chainlink rosnący o skromne 0,75% oraz stablecoin Tether.

Chociaż spadki wydają się płytkie i nieistotne, to pogłębiają ujemną stopę zwrotu w ujęciu miesięcznym. Dla Stellara ta wynosi już -30%, a w przypadku Bitcoina niemal -20%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here