Naga MarketsZałożyciel agencji ratingowej Weiss, Martin D. Weiss prognozuje, że zbliżająca się zmiana przepisów w amerykańskiej bankowości zmusi inwestorów do przeniesienia swoich pieniędzy. W specjalnym blogu poświęconym rozmyciu zasady Volckera, która ogranicza zdolność banków w zakresie gromadzenia zdeponowanych środków, Weiss twierdzi, że plan pojawia się “dokładnie w momencie, kiedy podejmowanie ryzyka osiągnęło szczyt, a kluczowe aktywa zagrażają poważnymi stratami”.


Według Martina D. Weissa i jego współpracownika, analityka Juana M. Villaverde’a, oczywiste jest, że w wyniku zmian przepisów w amerykańskiej bankowości kryptowaluty zdobędą większe zaufanie. Ich zdaniem “przy zmianie tej zasady władze ułatwią bankom podejmowanie dużego ryzyka za pomocą cudzych pieniędzy (…) w przyszłości kryptowaluty będą robić o wiele lepszą robotę jako bezpieczny depozyt funduszy. Trudno wyobrazić sobie świat, w którym ta technologia nie przełoży się na pieniądze i bankowość.

Kryptograficzna zmienność nie na zawsze

Zdaniem Weissa pomimo zidentyfikowania “zmienności” na rynkach kryptowalutowych jako kluczowego czynnika niechęci konsumentów do kryptowalut, sytuacja ta ulegnie zmianie, ponieważ rynki te “dojrzewają”, podczas gdy banki podejmują większe ryzyko.

“Teraz, gdy dysponujemy lepszymi technologiami bezpiecznego przechowywania oszczędności, rynki kredytowe będą musiały same sobie wymyślić nowe rozwiązania. Przyszły system finansowy będzie prawdopodobnie bardzo różnił się od tego, co dziś uważamy za oczywiste” – podsumowują Weiss i Villaverde.

Ethereum lepsze od Bitcoina

Badanie Volckera jest kontynuacją zainteresowania Weissa kryptowalutami. W styczniu br. agencja opublikowała pierwsze na świecie oceny rynku. Jego wyniki są podobno obliczane za pomocą “tysięcy danych na temat technologii, użycia i wzorców handlu każdej monety”.

Bitcoin (oceniany jako C+) uzyskuje doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa i powszechnego stosowania, ale napotyka poważne wąskie gardła sieci, powodując opóźnienia i wysokie koszty transakcji. Pomimo intensywnych ciągłych wysiłków, które osiągają pewien początkowy sukces, Bitcoin nie ma natychmiastowego mechanizmu szybkiego uaktualniania swojego kodu oprogramowania. – czytaliśmy wówczas w uzasadnieniu.

Jeszcze lepszą ocenę na poziomie “B” otrzymało Ethereum. Druga największa kryptowaluta, korzysta z łatwiejszej do ulepszenia technologii i lepszej prędkości, pomimo pewnych wąskich gardeł.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Waluty w korektach – niektóre z nich mogą być spore
Następny artykułJohn McAfee zaproszony do wspierania projektu Bitcoin Private
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here