Naga MarketsKryptowaluty: Środki odpływają m.in. z Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) 3. tydzień z rzęduTrzeci tydzień z rzędu produkty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały odpływy, tym razem w wysokości 28 mln dol., wynika z najnowszego raportu CoinShares. Ubiegłotygodniowe odpływy sugerują, że negatywny sentyment nadal dominuje, pomimo ostatnich pozytywnych komentarzy ze strony kluczowych graczy w branży.

  • Odpływy netto wyniosły 27,6 mln dol., a od początku miesiąca z instrumentów kryptowalutowych wycofano 35 mln dol.
  • Największy odpływ zanotował bitcoin, drugie miejsce zajął ether, a trzeci cardano
  • Po raz kolejny najwięcej środków zgromadziły natomiast produkty typu multi-asset, czyli śledzące w ramach jednego koszyka wartości co najmniej kilku kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

CoinShares raportuje trzeci tydzień odpływów netto

Bitcoin odpowiadał za większość odpływów, które wyniosły 24 mln dol., co stanowi największą redukcję od ponad miesiąca. Przepływy netto od początku roku pozostają dodatnie z wpływami w wysokości 4,1 mld dol., ale znajdują się wyraźnie poniżej szczytowego poziomu 4,7 mld dol. z początku maja.Ether również odnotował odpływy netto w wysokości 7,3 mln dol., choć przepływy były bardzo zróżnicowane wśród dostawców, bez wyraźnego ogólnego trendu.

– Produkty inwestycyjne typu multi-asset kontynuują wzrostowe tendencje, odnotowując kolejny tydzień napływów o łącznej wartości 3,1 mln dol.. Multi-asset to jedyna grupa produktów inwestycyjnych, w przypadku której w tym roku co tydzień odnotowywano napływ środków, co stanowi 18% zarządzanych aktywów – komentuje CoinShares w swoim najnowszym raporcie.

Obroty produktami inwestycyjnymi pozostają na niskim poziomie 1,7 mld dol. w ostatnim tygodniu, co stanowi zaledwie 22% wolumenu obserwowanego w maju. Spadek ten jest odzwierciedlony w całkowitym wolumenie BTC, który wyniósł 32% w tym samym okresie, co zdaniem CoinShares wynika z efektów sezonowych i mniejszej aktywności inwestorów w miesiącach letnich.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here