Naga MarketsBitcoin BTC a pod nim dolary i amunicjaIrlandzki dom aukcyjny zajmie się sprzedażą Bitcoinów skonfiskowanych przez belgijską policję. Kryptowaluty  pochodzą  z handlu narkotykami w sieci dark net i trafią na 24-godzinną aukcję, która będzie miała miejsce 28 lutego.

W oświadczeniu Wilsons Auctions czytamy, że skonfiskowane kryptotwaluty będą sprzedawane w partiach wielkości od 0,5 BTC do 4 BTC. 315 monet. W skład 315 monet wchodzi Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin Gold (BTG).

300 tysięcy funtów za kryptowaluty

Na przeprowadzenie aukcji, Wilsons wygrał kontrakt z belgijskim rządem, któremu zapewnił uzyskanie 300 tysięcy funtów (GBP) za wszystkie kryptowaluty. W ramach umowy aukcjoner i firma doradcza ułatwią przechowywanie i sprzedaż przechwyconych krypto-aktywów zarządzanych przez rząd federalny Belgii.

Aidan Larkin, szef odzysku w Wilsons, powiedział:
“Po ogromnych inwestycjach w nasze systemy i infrastrukturę, jesteśmy w stanie zaoferować rządom i organom ścigania na całym świecie bezpieczne rozwiązanie stale rosnącego problemu skonfiskowanych kryptowalut.”

“Ta umowa pozwala nam dalej rozszerzać naszą ofertę kryptowalut i eliminować ryzyko, które może być związane z handlem z nieregulowanymi wirtualnymi giełdami” – dodał Larkin. 

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Belgijscy śledczy przejęli ponad tysiąc BTC

W 2017 r. belgijska policja zgłosiła przejęcie około 1050 BTC od dilerów narkotykowych. Likwidacja skonfiskowanych kryptowalut wymagała jednak, aby kraj najpierw wdrożył przepisy regulujące te aktywa, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego sektora finansowego. Wydaje się, że tak się stało, skoro Wilsons wystawi na aukcji bitcoiny.

Zobacz również: Vitalik Buterin zdradza jakie kryptowaluty posiada w portfelu

Założona w 1936 r. Wilsons Auctions utrzymuje, że jest największą firmą aukcyjną w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Oferuje szeroki zakres usług od gromadzenia, przechowywania, wyceny, marketingu, odnawiania, aukcji i dystrybucji wszelkich aktywów od samochodów i towarów handlowych po nieruchomości i kryptowaluty. Firma wcześniej sprzedała również kryptowalutę walutę Monero (XMR).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here