Naga MarketsMimo, że Bitcoin ma już ponad 10 lat, to wciąż nie jest zbyt popularnym środkiem płatniczym. Niewielka ilość transakcji dokonywanych za jego pośrednictwem sprawia, że zdaniem wielu osób wciąż jest za wcześnie, aby uznać go za prawdziwą walutę. Fakt ten sprawia, że wiele osób postrzega cyfrowe aktywa przede wszystkim jako instrumenty inwestycyjne. Okazuje się jednak, że zdaniem konsumentów sprawa wygląda zupełnie inaczej.


Opublikowane dziś wyniki badania przeprowadzonego przez ING Bank wskazują, że większość Europejczyków uważa, iż waluty kryptograficzne można wydać w większości sklepów.

Kryptowalutami można płacić w 15 433 miejscach

Badanie, w którym wzięło udział 15 000 Europejczyków z 15 różnych krajów, wykazało, że aż 51% respondentów uważa, iż kryptowaluty można wydać w większości sklepów. Wyniki te nijak mają się jednak do rzeczywistości, która po raz kolejna okazuje się niezwykle brutalna. Witryna CoinMap pokazuje bowiem, że obecnie na całym świecie istnieją jedynie 15 433 miejsca, w których można wydawać kryptowaluty.

Mapa punktów alceptujących płatności w kryptowalutach

Kryptowaluty są przyszłością

Niezwykle interesujące okazały się także odpowiedzi na pytanie dot. przyszłości kryptowalut. Aż 41% ankietowanych wskazało, że ma co do nich wysokie oczekiwania, podczas gdy jedynie 23% miało niewielkie oczekiwania. Aż jedna trzecia (32%) respondentów uważa, że kryptowaluty są przyszłością e-płatności.

Znane ale nie poznane

Co więcej, ponad jedna czwarta (27%) twierdzi, że jest otwarta na otrzymywanie nowych ofert walut kryptograficznych od znanych marek i instytucji, zauważając, że banki powinny oferować rachunki bieżące dla aktywów kryptograficznych.

Tylko Bitcoin i Ethereum są “nieskazitelne” – uważa Joseph Lubin

Kolejne 27% ankietowanych jest przekonane, że kryptowaluty są kontrolowane przez organ centralny, podczas gdy 34% uważa, że nie są, a 44% nie ma zdania w tej sprawie.

Wreszcie, zdecydowana większość (63%) wszystkich ankietowanych Europejczyków wie, że wartość aktywów kryptograficznych stale się zmienia, a 73% wie, że waluta kryptograficzna jest rodzajem waluty cyfrowej.

Zobacz także: Posiadacze BTC muszą czekać na zysk maksymalnie 1335 dni

Autor badania zauważa, że choć większość społeczeństwa słyszała o pieniądzach kryptograficznych, to jednak ich wiedza na ten temat wciąż jest dość mocno ograniczona. Co ciekawe, zauważa on, że “to grupy o niższym poziomie wiedzy były bardziej otwarte na przyjęcie [kryptowalut] w przyszłości”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKNF z Luksemburga ostrzega przed giełdą kryptowalut Bit-Bay Europe
Następny artykułCMC Markets zaprasza inwestorów na bezpłatne seminaria edukacyjne pt. „Artyści rynków” w 10 miastach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here