Naga MarketskryptowalutyDepartament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych aresztował i oskarżył dwóch mężczyzn ze stanu Massachusetts za rzekome przejęcie kont w mediach społecznościowych ofiar i kradzież kryptowaluty.

Zgodnie z komunikatem z 14 listopada, obaj domniemani przestępcy – Eric Meiggs i Declan Harrington – zostali oskarżeni o oszustwa związanych z przejmowaniem kont w social mediach i kradzież cyfrowych walut.

Kryptowaluty kradzione za pomocą kart SIM

Obaj obywatele stanu Massachusetts rzekomo próbowali uderzać w osoby z kierownictwa różnych firm z rynku kryptowalut, które posądzano o to, że posiadają znaczne ilości cyfrowych walut na swoim portfelach i kontach na giełdach.

Meiggs i Harrington rzekomo wykorzystali w swoim procederze chwyt związany z zamianą karty SIM. To pomogło im przejąć kontrolę nad kontami z mediów społecznościowych swoich ofiar i tym samym uzyskać dostępu do poufnych informacji, co umożliwiło kradzież kryptowalut.

Zamiana karty SIM to proces polegający na oszukiwaniu operatora telekomunikacyjnego w celu przeniesienia numeru telefonu ofiary na kartę SIM posiadaną przez osobę atakującą. Takie karty SIM, które umożliwiają proceder, można kupić w serwisie eBay. Po przeniesieniu numeru telefonu haker może zresetować hasła do cennych i prywatnych usług, takich jak portfele kryptowalut i konta e-mail.

Samy Tarazi, sierżant w biurze szeryfa hrabstwa Santa Clara, skomentował to zjawisko w październiku:

„Mówimy o dzieciach w wieku od 19 do 22 lat, które potrafią ukraść miliony dolarów w kryptowalutach […] mamy teraz do czynienia z kimś, kto kupi kartę SIM w serwisie eBay, podłącza ją do taniego telefonu, wykonuje połączenie i kradnie miliony dolarów. To dość niezwykłe”.

Zgodnie z aktem oskarżenia mężczyźni z USA zaatakowali co najmniej 10 ofiar w całym kraju i rzekomo ukradli lub próbowali ukraść ponad 550 000 USD w samych kryptowalutach.

Mieszkaniec Nowego Jorku oskarżony o oszustwo związane z kryptowalutami

Na początku listopada Urząd ds. Imigracji i Egzekwowania Prawa Celnego Stanów Zjednoczonych oraz prokuratorzy z południowej dzielnicy Nowego Jorku oskarżyli mężczyznę za rzekomy udział w programie dot. pseudo-kryptowaluty o nazwie Igobit. Podobno oskarżony wydawał fundusze swoich klientów na wydatki osobiste, takie jak kolacje w restauracjach na Manhattanie, bilety lotnicze i zakupy online.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here