Naga MarketsW środku nocy rynek krypto zaświecił się na czerwono! W ciągu godziny wszystkie najważniejsze monety straciły po kilka, a nawet kilkanaście procent. Na razie nie jest znana przyczyna tych spadków. Wstępne informacje mówią o ruchu wywołanym przez dużych graczy.

Przed spadkami nie uchroniła się żadna z dużych walut. Spadki osiągają od kilku do kilkunastu procent. Większość stron z porównaniami cen największych kryptowalut nie zdążyła jeszcze uaktualnić informacji, najbliżej rzeczywistej sytuacji są dane z CryptoCompare:

tabela wartości kryptowalut 11.10.2018
Tracą wszystkie największe waluty, spadki są nawet dwucyfrowe

Nagły spadek ceny Bitcoina jest zaskoczeniem dla rynku kryptowalutowego, ponieważ BTC stosunkowo dobrze bronił poziomu wsparcia w wysokości 6 500 USD w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a skala każdej sprzedaży zainicjowanej przez niedźwiedzie na rynku zaczęła stopniowo spadać.

Co spowodowało rynkowy szok?

W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin wykazywał niski dzienny wolumen obrotu na większości głównych giełd kryptograficznych. Według CryptoSlate, wolumen Bitcoina spadł do 3,2 mld dolarów, do najniższego poziomu w całym roku. Spadek wolumenu skłonił traderów do wyrażenia obaw dotyczących krótkoterminowego trendu cenowego BTC, który faworyzował sprzedawców.

Ogólnie rzecz biorąc, traderzy spodziewali się dużego wstrząsu na rynku kryptowalutowym przed próbą zainicjowania dużego rajdu średnioterminowego. Historycznie, Bitcoin realizował nawet kilkudziesięciokrotny wzrost cen po miesiącach stabilności w niskim zakresie.

Brak wolumenu, niska aktywność handlowa na rynku oraz niezdolność BTC do przełamania oporu na poziomie 6 800 USD po kilku próbach przyczyniły się do gwałtownego spadku wartości najstarszej z kryptowalut.

A tak prezentują się poszczególne wykresy:

wykres bitcoin btcusd 11.10.2018
Bitcoin traci obecnie ponad 5,5%, w szczytowym momencie zszedł w okolice 6040 USD
wykres ethereum ethusd 11.10.2018
Ethereum w momencie pisania tekstu tracił 10% wartości
wykres ripple xrpusd 11.10.2018
Ripple traci 7,5%, ale na niektórych giełdach przez moment spadki wyniosły prawie 40%!
wykres Litecoin ltcusd 11.10.2018
Litecoin również traci ponad 7,5%
wykres bitcoin cash bchusd 11.10.2018
Bitcoin Cash stracił ponad 11% wartości


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

  1. “Hey There. I discovered your weblog the use of msn. That is a
    very neatly written article. I will be sure to bookmark it and
    return to learn extra of your helpful information. Thank you
    for the post. I will definitely comeback.”

  2. Srednio co kilka tygodni w ciagu kilku godzin przybywa/ubywa ~20mld total marcet capu. Nie wiem z czego tu robic afere. Za kilka dni ten kapital wroci zeby zarobic na spadkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here