Naga MarketsKryptowaluty rozwijają się w Szwajcarii. SEBA Bank z pierwszą licencją powiernika cyfrowych aktywówSEBA Bank AG, w pełni regulowana instytucja z siedzibą w Szwajcarii, koncentrująca się na oferowaniu cyfrowych aktywów kryptowalutowych, ogłosiła w środę zatwierdzenie licencji CISA od Szwajcarskiego Urzędu ds. Rynku Finansowego (Swiss Financial Market Authority, FINMA), pozwalającej na świadczenie usług powierniczych klasy instytucjonalnej dla krajowych programów inwestowania zbiorowego.

  • SEBA Bank uzyskał licencję na pełnienie funkcji banku powierniczego dla szwajcarskich programów zbiorowego inwestowania
  • Licencja CISA pozwala SEBA zapewnić jedno z pierwszych na świecie rozwiązań dla tego typu programów powiązanych z kryptowalutami lub aktywami cyfrowymi
  • Dzięki licencji bank zaoferuje funduszom z siedzibą w Szwajcarii bezpieczne możliwości inwestycyjne w szybko rozwijającej się przestrzeni kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

SEBA Bank został jednym z pierwszych na świecie powierników cyfrowych aktywów

Dzięki temu bank staje się pierwszym w Szwajcarii i jednym z pierwszych na świecie banków skoncentrowanych na aktywach cyfrowych, który uzyskał licencję na przechowywanie bitcoina (BTC) i jemu podobnych. Zatwierdzenie pozwoli instytucji zapewnić większe możliwości inwestycyjne profesjonalnej klienteli na wschodzących rynkach kryptowalutowych.Założona w połowie 2018 roku spółka, opowiadająca się za filozofią bankowości cyfrowej następnej generacji, szybko zyskała rozgłos jako pionier w regulowanym sektorze aktywów cyfrowych. Rok później, w sierpniu 2019 roku, bank uzyskał licencję firmy bankowej i papierów wartościowych oraz wprowadził aplikację SEBAwallet, usługę bankowości elektronicznej i kartę SEBA, obsługującą pięć głównych kryptowalut, w tym bitcoina i ethereum.

– Dwa lata temu SEBA Bank otrzymał szwajcarską licencję bankowości i firmy zajmującej się papierami wartościowymi, a teraz cieszy się doskonałym rozmachem biznesowym, ponieważ instytucjonalna adopcja kryptowalut i aktywów cyfrowych przyspiesza na całym świecie – komentował prezes SEBA Bank, Guido Buehler.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zapewnienia regulacyjne na rynku, który nadal uważany jest przez część inwestorów za niestabilny, szybko przyciągnęły uwagę europejskich regulatorów. W połowie 2020 r. bank centralny Francji Banque de France wybrał SEBA do udziału w swoim eksperymentalnym projekcie pilotażowym cyfrowego euro w celu zbadania wykonalności CBDC w płatnościach transgranicznych.

– Dzięki naszej nowej licencji CISA, SEBA Bank kontynuuje swoją pionierską rolę w instytucjonalnej przestrzeni aktywów cyfrowych. Zarządzający aktywami mogą teraz oferować strategie oparte na kryptowalutach lub innych cyfrowych aktywach szerszej publiczności, wykorzystując struktury funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Szwajcarii, zabezpieczone przez SEBA Bank jako licencjonowanego powiernika CISA – dodał prezes instytucji.

invest

Na początku tego roku współpracę ze szwajcarskim SEBA Bank nawiązała polska giełda kryptowalutowa BitBay. Wyznaczanie potencjalnych obszarów partnerstwa między dwoma podmiotami stało się początkiem nowego standardu wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here