Naga MarketsKryptowaluty rosną lepiej niż złoto. Wszystko dzięki DeFiNa rynku krypto króluje obecnie branża zdecentralizowanych finansów (Decentralized Finance, DeFi). To właśnie dzięki niej rynek cyfrowych aktywów według Bloomberg Galaxy Crypto Index radzi sobie najlepiej na przestrzeni obecnego roku (+66 proc.), przewyższając nawet złoto (+20 proc.).

  • DeFi wypycha kryptowaluty na pozycję tegorocznego lidera
  • Branża finansów zdecentralizowanych wykorzystuje blockchain Etherum

Branża DeFi rośnie w siłe

Kryptowaluty pokonały również globalne akcje, obligacje i towary ze względu na gwałtowny wzrost kursu Ethereum, który stanowi ponad jedną trzecią rajdu kryptowalut w tym roku.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Mike McGlone wyjaśnił, że wzrost Ethereum był napędzany przez coraz częstszą adopcję zdecentralizowanych finansów, które „wydają się utrzymywać pozycję lidera platformy” w tym sektorze.

Zdecentralizowany sektor finansowy nabiera rozpędu, gdyż umożliwia traderom pożyczanie  kryptowalut w zamian za różne rodzaje tokenów cyfrowych. Aby użytkownicy mogli zapewnić płynność, muszą umieścić tokeny w projekcie, które są następnie blokowane w DeFi, zmniejszając podaż kryptowalut.

Według DeFi Pulse, branża zdecentralizowanych finansów ma obecnie ponad 9 miliardów dolarów ulokowanych w kryptowalutach. Tylko inwestorzy z dużym kapitałem byliby w stanie wygenerować wysokie stopy zwrotu działając ten sposób, co również kwestionuje, jak w rzeczywistości zdecentralizowana jest branża DeFi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Chociaż popularność sektora DeFi rośnie, ostatnio większość tych tokenów spada, głównie z powodu presji sprzedażowej. Znaczna część inwestorów wybrała łatwy sposób na czerpanie zysków z branży DeFi, co widać np. w przypadku pęknięcia bańki w projekcie SushiSwap. Czas pokaże, czy DeFi to bańka i czy branża przetrwa w długim terminie..

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here