Naga Markets„To była rewolucja ludowa” – powiedział Michael Novogratz z Galaxy Digital podczas czwartkowego spotkania Fluidity Summit w Brooklynie. „Nigdy wcześniej w historii nie widzieliśmy manii rynkowej prowadzonej przez inwestorów detalicznych” – dodał.

Novogratz opowiadała o wejściu inwestorów instytucjalnych na rynek kryptowalut, który jest rezultatem zeszłorocznego skoku cen. Inwestor rozpoczął od wspomnienia jego osobistego dużego sukcesu, czyli uruchomienia wspólnie z Bloombergiem indeksu cenowego kryptowalut BGCI, który odzwierciedla kondycję największych kryptowalut.

„Mam nadzieję, że to pierwszy krok w kierunku instytucjonalizacji kryptowalut jako klasy aktywów”, skomentował powstanie indeksu. „Duże problemy potrzebują dużego kapitału”. Novogratz dodał również, że wierzy, że kryptowaluty będą miały duży wpływ na rynek detaliczny. W przyszłości mogą być wykorzystywane do płatności za wynajem mieszkania, kupno używanego samochodu czy innych drobnych płatności między dwoma klientami detalicznymi.Żeby jednak to się stało, niezbędne jest wsparcie „dużych pieniędzy”.

Novogratz uważa, że właśnie w tym roku nastąpi wzrost zainteresowania klientów instytucjonalnych. Tak wynika z jego rozmów z przedstawicielami Deutsche Bank, NYSE oraz Goldman Sahs. To może oznaczać kolejny etap kryptowalutowej rewolucji. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut już teraz wynosi ponad 400 mld USD, a po wejściu dużych instytucji powinna się znacznie zwiększyć.

Po wejściu dużych graczy kapitalizacja rynkowa kryptowalut może się znacznie zwiększyć


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here