Naga Markets31 stycznia 2017 roku to data, która stanowi swego rodzaju rewolucję w rozwoju platformy Revolut. Firma poinformowała na swoim blogu, że rozpoczyna odblokowywać możliwość wymiany kryptowalut dla wszystkich użytkowników. Warto przypomnieć, że do tej chwili z usługi tej mogli korzystać jedynie użytkownicy Premium.


Co to jest Revolut?

Revolut to darmowa aplikacja na Twój smartfon dzięki, której możesz uniknąć zbędnych kosztów związanych z przewalutowaniem środków. Aplikacja (w j. angielskim) powiązana jest z wirtualną kartą prepaid MasterCard. Można także zamówić fizyczną kartę, co umożliwia płatności w terminalach i wypłaty z bankomatów za granicą, ale oczywiście także w Polsce.

Jak działa?

Jak już w jednym ze swoich artykułów zauważył Krzysztof Wiwatowski, największą zaletą korzystania z Revolut jest możliwość dokonywania płatności kartą (wirtualną lub fizyczną) bez żadnych dodatkowych opłat jakie narzucają banki (spready, prowizja). Waluty wymieniane są po kursie międzybankowym (interbank exchange rate), którego próżno szukać w jakimkolwiek kantorze czy banku. Miesięczny limit darmowych transakcji FX to 20.000,- zł (na koncie Premium bez limitów). Po jego przekroczeniu obowiązuje 0,5% prowizja od wysokości transakcji.

Wymieniaj kryptowaluty natychmiast

Możliwość wymiany środków na kryptowaluty istniała już od pewnego czasu. Do tej pory był to jednak jedynie przywilej osób, które posiadały konto Premium.

“Wprowadziliśmy tę funkcję, aby zburzyć mury i otworzyć świat kryptowalut wszystkim, nie tylko entuzjastom i technologom. Chociaż ta funkcja może nie być odpowiednia dla poważnych inwestorów, jest to łatwa i szybka droga dla wszystkich pozostałych.

Bez wymiany. Bez kluczy prywatnych. Bez zewnętrznych portfeli. Wystarczy kliknąć i uzyskać natychmiastową ekspozycję na Bitcoin, Litecoin i Ether . ?

Tak więc, aby poradzić sobie z popytem i uniknąć zakłóceń usługi dla wszystkich innych, zdecydowaliśmy się stopniowo wdrażać tę funkcję, zaczynając od naszych klientów Premium.” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu

Kryptowaluty dostępne dla wszystkich

W dniu wczorajszym, na oficjalnym blogu Revolut pojawiła się informacja, że forma zaczyna stopniowo odblokowywać funkcję wymiany najpopularniejszych kryptowalut wszystkim użytkownikom.

“Z przyjemnością ogłaszamy, że będziemy wprowadzać kryptowaluty do wszystkich klientów w partiach.

Oznacza to, że wkrótce wszyscy będą mogli kupić i sprzedać Bitcoin, Litecoin i Ethereum w zaledwie 30 sekund bezpośrednio z poziomu aplikacji. Możesz również przesłać kryptowalutę do innych użytkowników Revolut za darmo, a nawet zapłacić nią za swoją poranną kawę!” – czytamy.

Niestety funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Pierwszeństwo mają te osoby, które wyrażą takie zapotrzebowanie. Jak to zrobić:

  • Zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji (4.12.) – Pobierz na iOS lub Androida.
  • Stuknij przycisk Cryptocurrencies.
  • Kryptowaluty zostaną automatycznie odblokowane w ciągu kilku tygodni.

Po kliknięciu przycisku cryptocurrencies otrzymasz powiadomienie push, potwierdzające twoje miejsce w kolejce. W dniu, w którym funkcja zostanie dla Ciebie udostępniona otrzymasz również wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Czym jest Revolut Crypto?

Usługa Revolut Crypto pozwala użytkownikom na bezproblemowe kupowanie, przechowywanie i wymianę kryptowalut w dowolnej z 25 walut, obsługiwanych przez aplikację. Aby zapewnić ekspozycję na kryptowaluty w ciągu kilku sekund, Revolut nawiązał współpracę z wieloma wiodącymi na rynku giełdami.

Mimo, iż aplikacja umożliwia niemal natychmiastową wymianę kryptowalut to jak czytamy w oświadczeniu:

“Niestety, na tym etapie nie możemy zezwolić na przekazywanie środków do zewnętrznych portfeli”

Okazuje się więc, że środków nie można przetransferować na zewnętrzny portfel sprzętowy (bądź jakikolwiek inny) czy giełdę. Prawdopodobnie w przypadku ewentualnych hard forków nie otrzymamy również darmowych monet. Nie zmienia to jednak faktu, iż dla osób, które nie zamierzają przechowywać swoich kryptowalut przez dłuższy czas i nie liczą na “krypto-dywidendę” może okazać się to jedna z lepszych alternatyw dla handlu na giełdzie. Zakup bądź sprzedaż realizowana jest w ciagu kilku sekund. Nie trzeba zakładać specjalnych kont ani martwić się o klucze prywatne. W każdej chwili możemy również wykorzystać naszą kartę Revolut aby dokonać płatności a aplikacja sama przewalutuje nasze kryptowaluty po najlepszym, aktualnym kursie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBrytyjskie PMI przemysłowe kolejny miesiąc w dół
Następny artykułPolska: Zamówienia rosną, ale przemysł nie nadąża
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here