Naga MarketsKryptowaluty: przewodniczący SEC porównuje stablecoiny do żetonów w kasyniePrzewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler podwoił swoją analogię do Dzikiego Zachodu w odniesieniu do rynku kryptowalut, nazywając stablecoiny instrumentami do uprawiania hazardu rodem ze starodawnych kasyn. Jest to kolejna wypowiedź szefa SEC, która wprost opowiada się za szerszą regulacją tego sektora rynku.

Stablecoiny porównane do żetonów pokerowych przez szefa SEC

Rozmawiając we wtorek z dziennikarzem Washington Post Davidem Ignatiusem, Gensler powiedział, że większość projektów w przestrzeni kryptowalutowej dotyczy tematyki, która podlega regulacyjnej kontroli SEC. Z tego powodu, zarówno SEC jak Komisja ds. obrotu towarami giełdowymi (CFTC) są najodpowiedniejszymi organami do egzekwowania przepisów związanych z tym sektorem rynku.Przewodniczący SEC opisał uprawnienia obu agencji jako solidne, ale zauważył, że istnieją pewne luki prawne utrudniające prace agencji, szczególnie w przypadku stablecoinów, które zdaniem przewodniczącego mogą mieć cechy kontraktów inwestycyjnych.

– Stablecoiny działają teraz prawie jak żetony pokerowe w kasynie, to musi się zmienić […] Mamy wiele kasyn na Dzikim Zachodzie, a żetonem pokerowym są stablecoiny przy stołach do gry w kasynie – powiedział Gary Gensler.

Gensler zasugerował, że zarówno SEC, jak i CFTC skorzystałyby z pomocy Kongresu w odniesieniu do regulacji i egzekwowania uwarunkowań prawnych stablecoinów. Jednak, według przewodniczącego SEC, obecnie obowiązujące przepisy są pozornie szerokie, jeśli chodzi o obsługę nowoczesnego instrumentu finansowego, jakim są szeroko rozumiane kryptowaluty.

– Naprawdę obawiam się, że pomimo wnoszenia do sądów spraw egzekucyjnych związanych z stablecoinami i cyfrowymi aktywami, to problem wciąż będzie istniał. Będzie problem z regulacjami na platformach pożyczkowych i handlowych. Szczerze mówiąc, kiedy stanie się to jeszcze bardziej powszechne, to myślę, że wiele osób zostanie poszkodowanych – skomentował sytuację Gensler.

Oświadczenie przewodniczącego SEC pojawia się po tym, jak główna amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że porzuci swój plan programu pożyczania kryptowalut. SEC groził wcześniej działaniami prawnymi przeciwko giełdzie, mówiąc, że uważa program za zabezpieczenie.

Cointelegraph poinformował w sierpniu, że Gensler miał nadzieję na wprowadzenie zmian w polityce związanej z kryptowalutami wokół ofert tokenów, zdecentralizowanych finansów, stablecoinów, powiernictwa, funduszy giełdowych i platform pożyczkowych. Od dawna nakłaniał również projekty kryptowalutowe do rejestracji w SEC, mówiąc konkretnie, że powinny one współpracować z organami regulacyjnymi, aby móc w dłuższej perspektywie przetrwać.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania jsw | lotos cena akcji | stalprodukt akcje kupno | biomed akcje | s&p 500 spółki | eur pln stooq | kurs liry tureckiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here