Naga Marketsbitcoin w ogniuZgodnie z oceną głównego ekonomisty giganta ubezpieczeniowego Allianz, Mohameda El-Eriana, kryptowaluty przetrwają bieżącą wyprzedaż na rynku, jednak nie zdołają zastąpić pieniądza fiducjarnego w najbliższym czasie.


Bessa na rynku kryptowalut może uzdrowić rynek po zeszłorocznej bańce spekulacyjnej

Według El-Eriana, kryptowaluty będą cały czas funkcjonować i mogą się rozpowszechniać na całym globie, stając się częścią ekosystemu. Jednak zauważa, iż nie zdominują obecnego systemu finansowego, jak myśli wielu entuzjastów i zwolenników wirtualnych walut. El-Erian powiedział, że kryptowaluty nie zastąpią pieniędzy, ponieważ są towarami, a nie walutami.

– Pomimo aktualnego rynku niedźwiedzia, rynek kryptowalut rozwija się dzięki rosnącemu zainteresowaniu inwestorów instytucjonalnych. Obserwujemy rotację – inwestorzy detaliczni zaczęli zachowywać się bardziej racjonalnie po pęknięciu bańki,a instytucje finansowe zamiast negować tego młodego rynku, rozpoczęły proces adaptacji. To jest bardzo dobre zjawisko w długim terminie – powiedział Mohamed.

Zobacz również: Mike Novogratz stracił na kryptowalutach $136 milionów. W 9 miesięcy

El-Erian twierdzi, iż tegoroczne spadki na rynku krypto były do przewidzenia, ponieważ rynek przeszedł cykl bańki spekulacyjnej, która spowodowała, że ​​cena Bitcoina wzrosła do ​​prawie 20 000 USD. Potem nastąpił okres silnej nadprodukcji na całym rynku kryptowalut, co podsyciło obecną wyprzedaż.

Ekonomista Allianz uważa, że bessa trwająca od początku roku, choć bolesna dla wielu inwestorów to jest konieczna dla zachowania „zdrowej kondycji” całego rynku. Jest to podejście podzielane przez Barry’ego Silberta, założyciela Digital Currency Group. Silbert stwierdził, że silne wahania na rynku wirtualnych walut są nieuniknionym problemem, który pojawia się w każdej nowej branży. W jego ocenie, obecne ceny na rynku kryptowalut są „fantastyczną szansą” dla inwestorów.

-To, co dzieje się za kulisami, to przygotowywanie dużych firm do stworzenia infrastruktury umożliwiającej wejście na pokład zupełnie nowej kategorii inwestorów. To inwestorzy instytucjonalni – powiedział Silbert.

Zobacz również: Od dziś wymienisz bezpośrednio Tethery na dolary

Krypto-entuzjaści, tacy jak technologiczny miliarder Tim Draper, pozostają niezrażeni niedawnym spadkiem bitcoina. Pod koniec października prognozował, iż BTC będzie wart 250 tys. USD już za 4 lata. W odróżnieniu od El-Eriana z Allianz, Draper przewiduje, że kryptowaluty wkrótce wyprą pieniądz fiducjarny i będą stanowić dwie trzecie całkowitej wartości walut na świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here