Naga Markets

ethereum, kryptowaluty, bitcoinW opinii Billa Ackmana kryptowaluty przetrwają mimo wielu wyzwań. Miliarder ten pozostaje optymistycznie nastawiony do tej klasy aktywów mimo ostatnich zawirowań na ich rynku. Zauważył on jednak, że istnieje potrzeba zwiększenia nadzoru na rynku wirtualnych walut oraz usunięcia z tego sektora nieuczciwych “podmiotów”. Dyrektor generalny Pershing Square Capital Management uznał, że przy odpowiednich regulacjach kryptowaluty mogą przynieść ogromne korzyści społeczeństwu. 

Kryptowaluty przetrwają mimo wielu wyzwań, uważa Bill Ackman

Znany miliarder oraz manager funduszu hedgingowego nie zraził się do wirtualnych walut mimo tegorocznych spadków na ich rynku. Bitcoin (BTC) oraz wiele altcoinów straciło blisko 75% wartości od swoich ubiegłorocznych szczytów. Są też projekty kryptowalutowe, które całkowicie poległy w tej bessie.

Choć niektórzy obserwatorzy ostatnich wydarzeń w tym sektorze stwierdzili, że ta klasa aktywów umiera, jej zagorzali zwolennicy wielokrotnie słuchali podobnych opinii, gdy rynek wpadał w sidła krypto zimy. 

Bill Ackman stojący na czele Pershing Square Capital Management uważa, iż mimo wielu trudności, jakie pojawiły się przed kryptowalutami, te wirtualne aktywa przetrwają. Obok podkreślił, iż potrzebują one odpowiednich regulacji, aby móc przynosić korzyści społeczności oraz rozwijać globalną gospodarkę. 

Początkowo byłem kryptosceptykiem, [red. ale] doszedłem do przekonania, że kryptowaluty mogą umożliwić tworzenie użytecznych firm i technologii, których [red. wcześniej] nie można było stworzyć” – napisał w wątku na Twitterze.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Zagrożenia związane z wirtualnymi walutami

Bill Ackman wspomniał także o złym obliczu sektora kryptowalut. Wśród głównych problemów wymienił on możliwość mnożenia się na nim różnego rodzaju oszustw.

XTB

W opinii tego miliardera na rynku kryptowalutowym tworzonych jest wiele pseudo projektów, których celem jest głównie pozyskanie pieniędzy od inwestorów. Jednak przy odpowiednim nadzorze regulacyjnym te nieuczciwe podmioty i osoby mogłyby zostać wyeliminowane. 

Dyrektor generalny Pershing Square Capital Management uznał, że wszyscy uczestnicy ekosystemu kryptowalutowego powinny być zaangażowani w demaskowanie nieuczciwych firm i ostrzeganie przed nimi. 

Post tego miliardera został opublikowany na Twitterze na tle niedawnego upadku platformy FTX. Według doniesień medialnych mężczyzna ten początkowo pochwalił to, iż Sam Bankman-Fried przyznał się do błędów.  Później jednak usunął swojego tweeta. 

Aktualnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić jedynie 16 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin potaniał on o ponad 2%. Ether z kolei handluje w okolicach 1,1 tys. dol. za monetę. Inne wirtualne waluty z pierwszej dziesiątki największych projektów pod względem kapitalizacji rynkowej również odnotowały straty w zakresie dobowym. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPsychologia tradingu – darmowy webinar z Comparic.pl – wtorek 20:00
Następny artykułGdy skończy się zima, Bitcoin wystrzeli powyżej 250 tys. dol., uważa Tim Draper
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here