Naga MarketskryptowalutyW świecie narastających regulacji i paranoi w zakresie prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu zdolność śledzenia przepływów aktywów kryptograficznych stała się bardziej istotna niż kiedykolwiek wcześniej. Firma CipherTrace ogłosiła, że może zaoferować najbardziej kompleksową w branży funkcję śledzenia zasobów wirtualnych. Kryptowaluty przestają być anonimowe?

Według Business Wire firma rozwinęła swoją platformę, która umożliwia proces śledzenia zasobów wirtualnych dla ponad 700 tokenów.

Kryptowaluty pod lupą!

Ponadto firma twierdzi, że ponad 87 procent wolumenu dot. 100 największych kryptowalut może być teraz śledzonych. Wykorzystuje do tego swoje zaawansowane algorytmy.

Dave Jevans, CEO CipherTrace, stwierdził, że chce pomagać “dostawcom usług wirtualnych aktywów pozbyć się sieci przestępców i terrorystów”, dzięki czemu “rynek osiągnie poziom zaufania wymagany do powszechnego przyjęcia i akceptacji rządu”.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


W obawie przed kryptowalutami…

Rządy, zwłaszcza USA, wydają się być wyjątkowo paranoicznie nastawione do kwestii korzystania z zasobów cyfrowych. Wydaje się, że główną troską jest obawa przed unikaniem podatków, ale nadal pojawiają się też argumenty dot. handlu narkotykami i innymi nielegalnymi rzeczami. Jevans tłumaczy:

“Do tej pory duże obszary ekosystemu kryptowalut były nieprzejrzyste dla monitorowania AML i CTF. Dostarczając najbardziej wszechstronną technologię dot. kryptowalut, pomagamy w tworzeniu globalnej gospodarki kryptowalut o wartości wielu bilionów dolarów.”

CTO firmy, Shannon Holland, dodała, że ​​była to długa droga i intensywna praca, jaką wykonała firma.

Dziś klienci firmy będą mogli monitorować transakcje zawierane za pomocą: BTC, BCH, ETH, ERC-20, LTC i USDT oraz wielu innych tokenów.

Ekspertka ds. dochodzeń finansowych, Pamela Clegg, powiedziała mediom, że ​​BTC zajmuje centralne miejsce na rynku ze względu na swoją płynność, ale miliardy dolarów przepływa też przez altcoiny i to każdego dnia.

“Aby zlikwidować luki w praniu pieniędzy w kryptowalutach, musimy ujawnić więcej prawdziwej liczby nielegalnych transakcji, które mają miejsce w całym ekosystemie. Ta platforma [CryptTrace] właśnie to zapewnia, gwarantują organom regulacyjnym, giełdom i inwestorom widoczność na ponad 87 procent wolumenu obrotu na rynku aktywów wirtualnych”

– powiedziała.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here