TMS


moneta Bitcoin na banknocie dolaraMimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już ponad 10 lat, to rynek ten wciąż uważany jest za stosunkowo młody. Jego niezwykle prężny rozwój dostrzec można bowiem dopiero od niespełna trzech lat a więc od czasu, kiedy w skutek dynamicznego wzrostu wartości Bitcoina, równie dynamicznie zaczęła wzrastać świadomość społeczeństwa i wiedza na temat tego rynku oraz stającej za nim technologii.


BTC kupisz w placówce pocztowej

Ponieważ zdaniem wielu osób Bitcoin stworzony został po to, by stać się globalną walutą, która będzie w stanie konkurować bądź być może nawet wyprzeć kiedyś takie jednostki monetarne jak EUR czy USD, potrzebny jest do niego powszechny i nieograniczony dostęp. W tym celu powstały bitomaty a więc bankomaty, za pośrednictwem których możemy kupić bądź sprzedać BTC. Od dziś, można je także zakupić w placówkach pocztowych.

Niestety, nie mówimy tu o oddziałach naszej rodzimej Poczty Polskiej a o placówce w Liechtensteinie, która od dziś (15 lutego 2019 r.) oferuje usługi wymiany kryptowalut w jednym ze swoich punktów. Na ten moment klienci mogą co prawda wymienić gotówkę jedynie na BTC i usługa ta dostępna jest wyłącznie w jednym z oddziałów poczty w Vaduz, stolicy kraju. Docelowo usługa ma jednak zostać wprowadzona również w innych urzędach na terenie całego kraju. Ponadto, oprócz BTC klienci będą mieli możliwość wymiany także Ethereum (ETH), Litecoinów (LTC), Bitcoin Cash’y (BCH) i Ripple (XRP).

Warto jednak wspomnieć, że poczta w Liechtensteinie umożliwia jedynie zakup a więc jednostronną wymianę gotówki na kryptowaluty. Po zakupie, każdy klient otrzymuje fizyczny portfel generujący klucze publiczne i prywatne.

W celu wprowadzenia tej usługi poczta w tym małym górskim państwie leżącym pomiędzy Austrią i Szwajcarią nawiązała współpracę z Värdex Suisse AG – szwajcarskim, regulowanym dostawcą usług w zakresie blockchain i usług płatniczych. W komunikacie prasowym stwierdzono, że usługi wymiany kryptowalut nie różnią się niczym od tradycyjnych usług wymiany pieniądza.

Szwajcaria i Lichtenstein należą do światowej czołówki krajów wykorzystujących kryptowaluty i technologię blockchain. Pomimo “kryptowalutowej zimy”, liczba startupów w obu krajach stale rośnie. W grudniu 2018 r. działało tam 750 firm wykorzystujących technologię rozproszonych ksiąg rachunkowych, co stanowi 20-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here