CMC Markets
Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność, a co za tym idzie, coraz więcej osób staje się ich użytkownikami. Regulacje rządowe (lub ich brak), a także odmienne interpretacje urzędów podatkowych rodzą często pytania dotyczące kwestii prawnych i fiskalnych.

Jako portal Comparic.pl we współpracy z prawnikiem Jackiem Czarneckim oraz adwokatem Marceliną Szwed-Ziemichód, postaramy się odpowiedzieć na pytania czytelników dotyczące zagadnień prawnych i podatkowych.

Specjaliści odpowiadający na pytania:

Zagadnienia podatkowe:

Marcelina Szwed-Ziemichód – doradca podatkowy i adwokat w MSZtax. Pomaga poruszać się przedsiębiorcom w skomplikowanym świecie przepisów podatkowych. Szczególnie bliskie są jej zagadnienia kryptowalut i blockchaina. Członek strumienia Blockchain/DLT i waluty cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji.


Zagadnienia prawne:

Jacek Czarnecki jest prawnikiem specjalizującym się w nowych technologiach, w szczególności blockchainie, kryptowalutach oraz fintechu. Doradca prawny znanych, globalnych projektów krypto. Absolwent UW oraz Oksfordu.

Masz pytanie dotyczące kryptowalut? Napisz w komentarzu

Pytania zadawać można zostawiając komentarz pod tym artykułem. W każdym tygodniu powinna się pojawić odpowiedź na jedno pytanie.

Odpowiedzi udzielane będą naprzemiennie przez Jacka Czarneckiego (dotyczące kwestii prawnych) oraz Marcelinę Szwed-Ziemichód (zagadnienia podatkowe).

Jeśli zatem jest coś, co nie daje Ci spokoju, a związane jest z prawem lub opodatkowaniem kryptowalut, nie wahaj się zapytać!

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArabia Saudyjska chce popchnąć cenę ropy do 80 USD
Następny artykułPoranny przegląd rynków – dziś publikacja minutek FOMC
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here