Naga MarketsKryptowaluty zyskują coraz większą popularność, a co za tym idzie, coraz więcej osób staje się ich użytkownikami. Regulacje rządowe (lub ich brak), a także odmienne interpretacje urzędów podatkowych rodzą często pytania dotyczące kwestii prawnych i fiskalnych.

Jako portal Comparic.pl we współpracy z prawnikiem Jackiem Czarneckim oraz adwokatem Marceliną Szwed-Ziemichód, postaramy się odpowiedzieć na pytania czytelników dotyczące zagadnień prawnych i podatkowych.

Specjaliści odpowiadający na pytania:

Zagadnienia podatkowe:

Marcelina Szwed-Ziemichód – doradca podatkowy i adwokat w MSZtax. Pomaga poruszać się przedsiębiorcom w skomplikowanym świecie przepisów podatkowych. Szczególnie bliskie są jej zagadnienia kryptowalut i blockchaina. Członek strumienia Blockchain/DLT i waluty cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji.


Zagadnienia prawne:

Jacek Czarnecki jest prawnikiem specjalizującym się w nowych technologiach, w szczególności blockchainie, kryptowalutach oraz fintechu. Doradca prawny znanych, globalnych projektów krypto. Absolwent UW oraz Oksfordu.

Masz pytanie dotyczące kryptowalut? Napisz w komentarzu

Pytania zadawać można zostawiając komentarz pod tym artykułem. W każdym tygodniu powinna się pojawić odpowiedź na jedno pytanie.

Odpowiedzi udzielane będą naprzemiennie przez Jacka Czarneckiego (dotyczące kwestii prawnych) oraz Marcelinę Szwed-Ziemichód (zagadnienia podatkowe).

Jeśli zatem jest coś, co nie daje Ci spokoju, a związane jest z prawem lub opodatkowaniem kryptowalut, nie wahaj się zapytać!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here