Naga MarketsUtrzymująca się presja na rynki kryptowalutowe cały czas odzwierciedla w pewnym stopniu cykl z 2017 i 2018 roku, uważają analitycy JPMorgan w jednej ze swoich najnowszych analiz. Opublikowali wykres, który porównuje ze sobą zachowanie ceny BTC w 2021 oraz trzy lata wcześniej, gdzie dostrzegają podobną dynamikę wzrostów, a następnie silnych spadków.

  • JPMorgan porównuje łączną kapitalizację rynkową w odniesieniu do lokalnych szczytów z 2017-2018 oraz 2021 roku
  • W tym momencie bitcoin osuwa się o około 50% od swoich kwietniowych maksimów, natomiast inne duże kryptowaluty tracą ponad 60%
  • Dla całej branży cyfrowych aktywów „kryptowalutowa zima” z 2018 była jednym z najsilniejszych okresów wyprzedaży w historii
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin powtarza cykl niedźwiedzia z 2018 roku, cel to 23 tys. dol.

Wiele głównych kryptowalut, w tym dogecoin, litecoin, chainlink i inne, spadło już o ponad 60 procent w stosunku do swoich ostatnich szczytów. Bitcoin, największa z kryptowalut, w momencie pisania tego tekstu znajduje się 48% poniżej swojego szczytu z 14 kwietnia.Dla całej branży kryptowalutowa zima z 2018 roku była jednym z najcięższych spadków w historii, z niektórymi projektami tracącymi prawie 99 procent swojej wartości i setkami projektów spadającymi całkowicie do zera.

Źródło: JPMorgan

JPMorgan uważa, że bitcoina czeka w najbliższej przyszłości coraz więcej problemów, ustalając swój średnioterminowy cel cenowy na poziomie 23 tys. dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here