Naga Marketskryptowaluty
Źródło: unplash.com/@executium

Zdaniem prezes amerykańskiej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytowych (FDIC) – Jeleny McWilliams władze powinny pozwolić bankom na przechowywanie bitcoinów oraz innych kryptowalut. Urzędniczka ta obawia się, że w przeciwnym razie mogą one całkowicie utracić kontrolę nad tym rynkiem. W jej opinii należy jednocześnie zadbać o odpowiednie zarządzanie ryzykiem oraz jego łagodzenie. 

Kryptowaluty powinny być przechowywane przez banki

Według Jeleny McWilliams zasiadającej na stanowisku prezesa jednej z niezależnych korporacji rządu USA, władze tego kraju powinny dążyć do wprowadzenia przepisów, które objęłyby swoim zasięgiem aktywa cyfrowe. W wywiadzie dla agencji Reuters urzędniczka ta podkreśliła, że muszą one pozwolić bankom na przechowywanie kryptowalut, w przeciwnym razie nie będą w stanie kontrolować tego dynamicznie rozwijającego się rynku.Amerykańskie organy nadzoru bankowego chcą stworzyć wskazówki dla takich instytucji. Uwzględniałyby one m.in. jaśniejsze zasady dotyczące przechowywania tej klasy aktywów, a także wykorzystywania ich, jako zabezpieczeń pożyczek.

Myślę, że musimy dopuścić banki do tej przestrzeni – podkreśliła prezes FDIC, dodając przy tym, jak ważne jest jednoczesne zarządzanie ryzykiem oraz łagodzenie go. Co więcej, podzieliła się również swoimi obawami odnośnie do niewyjścia kryptowalutom naprzeciw.

,,Jeśli nie wprowadzimy tego (obsługi wirtualnych walut) wewnątrz banków, będą się one rozwijać poza bankami… Federalni regulatorzy nie będą w stanie ich regulować’’ – wyjaśniła Jelena McWilliams.

Ukłon w stronę wirtualnych walut

Choć rynek kryptowalutowy wciąż zmaga się z brakiem jasnych regulacji, kilka instytucji finansowych i bez nich wkroczyło na tę płaszczyznę. Nie tak dawno piąty co do wielkości bank na terenie USA – US Bank postanowił uruchomić usługę przechowywania bitcoinów oraz dwóch innych wirtualnych walut skierowaną do managerów funduszy

O zbliżonych planach poinformowała także amerykańska spółka holdingowa działająca w obszarze bankowości i finansów – BNY Mellon. Na podjęcie podobnych działań zdecydował się również jeden z największych światowych dostawców usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych – State Street.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here