Naga MarketsKryptowaluty popularne wśród inwestorów instytucjonalnych. W Europie 50% posiada kryptoWedług sondażu opublikowanego przez Fidelity, ponad jedna trzecia inwestorów instytucjonalnych z całego świata posiada otwarte pozycje na aktywach związanych z kryptowalutami.

  • Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą według badania, Ethereum uplasowało się na 2. miejscu.
  • Na świecie 36% instytucji posiada aktywa oparte na krypto, w Europie jest to niemal połowa.
  • Aż 91% inwestorów instytucjonalnych widzi Bitcoina w ciągu 5 kolejnych lat w swoich portfelach inwestycyjnych.

Jedna trzecia światowych inwestorów instytucjonalnych posiada krypto

Badania Fidelity, międzynarodowej firmy związanej z usługami finansowym, przeprowadzone wspólnie z Greenwich Associates na grupie 774 inwestorów instytucjonalnych wykazały, że obecnie ponad jedna trzecia firm inwestycyjnych z całego świata inwestuje w kryptowaluty lub ich produkty pochodne.

Sondaż wykazał, że biorąc pod uwagę cały świat aż 36% instytucji posiada kryptowaluty, w Europie blisko połowa, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych jedynie 27% z 441 badanych amerykańskich instytucji posiada otwarte pozycje na cyfrowej walucie. Należy jednak zaznaczyć, że to istotny wzrost wobec analogicznego badania rok temu, gdy jedynie 22% amerykańskich firm inwestycyjnych stwierdziło, że inwestuje w krypto.

Aż ponad 60% instytucji uznaje, że cyfrowe aktywa mają stałe miejsce w ich portfelu inwestycyjnym. Natomiast jedynie 20% ma przeciwne zdanie.

Zobacz również: Bitcoin wchodzi na Deutsche Börse w ramach pierwszego instrumentu ETP

Kolejnym istotnym wnioskiem płynącym z badania jest fakt, że 60% inwestorów instytucjonalnych zakupiło krypto na rynkach spot, podczas gdy pozostałe 40% zdecydowały się na derywaty.

Bitcoin nadal królem kryptowalut

Bitcoin jest najpopularniejszą inwestycją w kryptowaluty, co nie jest zaskoczeniem względem poprzednich badań. Ponad ćwierć inwestorów instytucjonalnych posiada długą pozycję na BTC. Na drugim miejsce jest Ethereum z 11 proc.

Należy zaznaczyć, że badanie odbyło się między listopadem a marcem, w związku z tym jego wyniki odzwierciedlają sytuację sprzed krachu kursu BTC z połowy marca 2020 r.

Kryptowaluty popularne wśród inwestorów instytucjonalnych. Niemal połowa z nich w Europie ma krypto.
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Bitcoin i inne kryptowaluty mają jednak świetlaną przyszłość w oczach inwestorów. Ponad 91% z badanych instytucji uznało, że w ciągu 5 lat kryptowaluty będą stanowić choć 0,5% ich portfeli.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here