Naga MarketsKryptowaluty pomogą oszczędzać na emeryturę? Niemieccy inwestorzy zyskali taką możliwośćEmitent produktów inwestycyjnych 21Shares połączył siły z comdirect, wiodącym brokerem w Niemczech, dzięki czemu posiadacze rachunków oszczędnościowych będą mogli skorzystać ze strukturyzowanych certyfikatów ETP opartych o kryptowaluty, takie jak między innymi bitcoin (BTC).

Bitcoin i inne kryptowaluty jako element oszczędności emerytalnych

Partnerstwo oznacza, że prawie 3 miliony klientów comdirect będzie mogło zintegrować fizycznie wspierane kryptowalutowe ETP z ich kontami oszczędnościowymi Spar. 21Shares twierdzi, że jest to pierwszy przypadek, w którym inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję na kryptowaluty na swoich kontach oszczędnościowych.Marco Infuso, dyrektor zarządzający w 21Shares, powiedział, że nowa oferta produktowa umożliwi klientom comdirect uwzględnienie kryptowalut w ich planach emerytalnych, a także pomoże w zachęceniu do inwestycji w cyfrowe aktywa inwestorów, którzy obawiali się wejścia w rynek BTC i innych kryptowalut z powodu braku regulowanych opcji inwestycyjnych.

– Umożliwienie ludziom wyboru, w jaki sposób prowadzą swoje inwestycje pod emeryturę, doprowadziło do zmaterializowania się takiego projektu. Jest to bardzo ekscytujące dla wszystkich inwestorów, którzy myśleli o zakupie bitcoinów, ale nie posiadali odpowiednich narzędzi inwestycyjnych, aby z powodzeniem przechowywać je w planie oszczędnościowym – komentuje Infuso.

21Shares i inne firmy zajmujące się aktywami kryptowalutowymi pracowały nad integracją aktywów cyfrowych z tradycyjną sferą finansów. Bitcoin ETP okazały się popularną opcją dla inwestorów poszukujących alternatywnej ekspozycji na kryptowaluty.

– Aby zapewnić wyjątkowe doświadczenia klientom, wprowadziliśmy dostęp do kryptowalutowych produktów firmy 21Shares, co odpowiada potrzebom naszych wymagających inwestoeów i zapewnia uczestnictwo w rynku. Ta dodatkowa usługa dodaje elastyczności. Wraz z naszym partnerem 21Shares, comdirect odniósł sukces w znacznym pomostowaniu inwestycji kryptowalutowych do planów emerytalnych, coś, czego nasi klienci oczekiwali od jakiegoś czasu – powiedział kierownik ds. produktu comdirect i inicjator planu oszczędnościowego w kryptowalutach, Rene Louis Delrieux.

Lista dostępnych instrumentów ETP obejmuje między innymi certyfikaty na bitcoina, ether, xrp, bitcoin cash, polkadot, stellar, cardano, solana oraz koszyk kryptowalutowy.

Jeszcze w 2019 roku 21Shares stał się pierwszym emitentem kryptowalut, który wprowadził do obrotu w pełni zabezpieczony Bitcoin ETP na niemieckich giełdach. Zaledwie w zeszłym miesiącu firma połączyła się z menedżerem aktywów Ark Invest, aby złożyć wniosek o utworzenie funduszu ETF w Stanach Zjednoczonych.

Na początku czerwca podobne plany prezentowała firma z USA. Dostawca planów emerytalnych, startup ForUsAll ogłosił, że pozwoli pracownikom dodać kryptowaluty do ich portfeli. Oferta, która według ForUsAll jest pierwszą tego typu, obejmuje bitcoina i ponad 50 innych cyfrowych tokenów, w tym bardziej egzotyczne ze świata zdecentralizowanych finansów (DeFi), takie jak Algorand i Uniswap.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

To również może Cię zainteresować:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here