Naga MarketsKryptowaluty: według ankiety połowa właścicieli kryptowalut w USA zwraca się po poradę do celebrytów!
Amerykańska modelka Kim Kardashian

Według ankiety przeprowadzonej przez Morning Consultant pośród 2200 dorosłych mieszkańców USA, 45% respondentów posiadających kryptowaluty wskazało, że byliby skłonni zainwestować w cyfrowe aktywa, jeśli są one wspierane przez znanego celebrytę. 75% ankietowanych wskazało na rekomendację członka rodziny lub przyjaciela, a 81% zainwestowałoby w odpowiedzi na poradę swojego doradcy finansowego.

  • W kryptowaluty pod wpływem sugestii znanej osoby zainwestowałoby aż 45% respondentów biorących udział w badaniu
  • Prawie 30% posiadaczy kryptowalut biorących udział w ankiecie przyznała, że widziała post Kim Kardashian promujący token ERC-20 Ethereum Max (EMAX)
  • Po tym, jak SEC ostrzegł celebrytów, że muszą ujawnić płatne promocje ICO, na wielu profilach promowane są tokeny NFT
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty w mediach społecznościowych

Nowe badanie przeprowadzone przez Morning Consultant ujawniło ponure spostrzeżenia, na temat widocznej gotowości inwestorów detalicznych do podążania za radami celebrytów i influencerów dotyczącymi inwestowania w krypotwaluty.Prawie 20% wszystkich respondentów i prawie jedna trzecia posiadaczy kryptowalut biorących udział w badaniu przyznała, że wie o czerwcowym poście opublikowanym na instagramowym koncie Kim Kardashian, promującym token ERC-20 Ethereum Max (EMAX). Zdumiewające 19% respondentów, którzy widzieli reklamę na Instagramie, przyznało się do zainwestowania w Ethereum Max – jednak stanowili oni zaledwie 3,8% całej próby.

Niesamowite wzrosty i krótki epizod Ethereum Max

Projekt EMAX wzbudza od tamtej pory ogromne kontrowersje. Cena tokena w błyskawicznym tempie wzrosła po tym, jak 26 maja ogłoszono, że jest to wyłączna kryptowaluta akceptowana przy zakupie biletów online na walkę bokserską pomiędzy niepokonanym bokserem Floydem Mayweatherem, a YouTuberem Loganem Paulem.

Przed ogłoszeniem informacji dotyczącej zakupu biletów, EMAX kosztował zaledwie 0,00000000073 dolarów (dziewięć zer), jednak wieść o powiązaniu go z wydarzeniem bokserskim sprawiła, że do 1 czerwca ceny poszybowały w górę, przekraczając 0,00000085 dolarów (sześć zer) – co oznacza wzrost o ponad 116 000% w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Po tym, jak Ethereum Max stracił ponad 99% swojej wartości w mniej niż dwa tygodnie po walce, gdy nie był już do niczego potrzebny, Kardashian 13 czerwca opublikowała wiadomość do swoich 250 milionów zwolenników, w którym podkreśliła, że 50% tokenów EMAX przechowywanych w portfelu administratora projektu zostało spalonych.

Przed publikacją postu Kim na Instragramie, token notowany był na 0,00000076 dolarów (siedem zer), a według CoinMarketCap, EMAX po wiadomości wystosowanej do fanów Kardashian wzrósł do 0,000000235 dolarów (sześć zer), odnotowując tym samym 3000% zysku w mniej niż dwa dni.

Jednak od połowy czerwca Ethereum Max konsekwentnie wykazuje tendencję spadkową, a ostatni kurs wskazywał na cenę 0,000000021 dolarów (siedem zer), obnażając 91% spadek z lokalnego maksimum, które nastąpiło po ostatnim wsparciu kryptowaluty przez gwiazdę na jej Instagramie.

invest

Skoki kryptowalut a organy kontrolne

Incydent nie uszedł uwadze światowych regulatorów finansowych. Szef brytyjskiego Financial Conduct Authority, Charles Randall, opisał post Kardashian jak promocję finansową o prawdopodobnie największym zasięgu w historii.

– Nie mogę powiedzieć, czy ten konkretny token [Ethereum Max] jest oszustwem. Jednak influencerzy mediów społecznościowych są rutynowo opłacani przez oszustów, aby pomóc im pompować i wyrzucać nowe tokeny na plecach czystej spekulacji. Niektórzy influencerzy promują monety, które okazują się po prostu w ogóle nie istnieć – dodał Charles Randall szef brytyjskiego Financial Conduct Authority.

Kim Kardashian nie jest pierwszą ani ostatnią celebrytką, która ściągnęła na siebie gniew obserwatorów za promowanie wątpliwych kryptowalut w mediach społecznościowych.

W 2018 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ukarała Floyda Mayweathera i muzyka DJ Khaleda za bezprawne promowanie oferty monet Centra (ICO)

SEC coraz częściej ostrzega celebrytów, że muszą zgłosić swoje płatne promocje ICO, które odbywają się na ich mediach społecznościowych, co powoduje, że wielu z nich zaczęło angażować się w promowanie zyskujących na popularności niewymienialnych tokenów NFT.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony szwedzkiej | rubel pln | kghm cena akcji | zlotowki | kurs euro kantor | cena akcji lotos | notowania nasdaq |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here