Naga Marketsbitcoin-swieta-kryptowalutyBadania przeprowadzone przez platformę Crypto.com pokazują, że 26% australijskich posiadaczy kryptowalut myśli o tym, aby obdarować nimi swoich bliskich w te święta. Ponad 1/4 respondentów uznała wirtualne waluty i gadżety z nimi związane za ciekawy pomysł na upominek pod choinkę! Większa część osób, którym  taki pomysł  przypadł do gustu, przyznała, że wybrałaby na ten cel najpopularniejsze kryptowaluty – bitcoina (BTC) i ether (ETH).

Kryptowaluty ciekawym prezentem na gwiazdkę

Ten rok był niezwykle owocny dla najpopularniejszych wirtualnych walut. Na rynek napłynęło wielu nowych inwestorów – w tym tych instytucjonalnych, a to z kolei doprowadziło do pogłębiającej się adopcji. Z badań przeprowadzonych przez Crypto.com wśród australijskich inwestorów wynika, że ponad 1/4 z nich planuje podarować swoim bliskim jakąś z wirtualnych walut bądź rzecz o ich tematyce, jako prezent bożonarodzeniowy. 

53% osób spośród ankietowanych, którym taka forma upominku przypadła najbardziej do gustu chciałoby wręczyć komuś po prostu kryptowalutę. Największą popularnością w grupie tych  respondentów cieszyło się zaś BTC i ETH.

Z kolei 43% uczestników badań pozytywnie nastawionych do takiego pomysłu rozważa bardziej zakup jakichś gadżetów bądź dodatków, na których będzie widniało np. logo bitcoina, a 35% myśli nad podarowaniem komuś książek o tej tematyce.

kryptowaluty
Preferencje ankietowanych związane z prezentami o tematyce kryptowalut. Źródło: crypto.com

Ankietowani uznali również, że portfel sprzętowy świetnie nadałby się na prezent.  Co ciekawe, niektórzy pomyśleli nawet o obdarowaniu bliskich tokenami niewymienialnymi (NFT) albo kursami online związanymi z tą klasą aktywów.

Australijczycy z pozytywnym nastawieniem do wirtualnych walut

Z raportu opublikowanego we wrześniu br. przez Findera wynika, że jeden na sześciu ankietowanych Australijczyków posiadał kryptowalutę. Badania te przeprowadzono na próbie tysiąca osób. 

Okazuje się, iż wielu mieszkańców Australii liczy na to, że w przyszłości bitcoin stanie się powszechniejszym środkiem transakcyjnym, niż tradycyjna waluta. Takie zdanie na ów temat miało 35% respondentów. Z kolei jedna na 3 osoby biorąca udział w badaniu stwierdziła, iż do 2050 r. BTC zastąpi pieniądz fiducjarny.

Według dyrektora ds. Azji i Pacyfiku w Crypto.com – Karla Mohana „Australijczycy są wyraźnie bardziej przychylni do przyjęcia kryptowalut”. Dodał on przy tym, iż chętnie zintegrowaliby je także z codziennymi wydatkami.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here