Naga MarketsKryptowaluty.pl - tajemniczy inwestor kupił domenę za 1 mln złJedna z najpopularniejszych domen w Polsce związanych z kryptowalutami została właśnie kupiona przez pewnego, anonimowego inwestora. Nie wiadomo obecnie, kto dokonał inwestycji, ale kwota, za którą nabył adres, robi wrażenie. Chodzi o milion złotych.

  • Tajemniczy inwestor kupił domenę za 1 milion złotych. Nie jest jednak jeszcze jasne w jakim celu.
  • Prawdopodobnie w oparciu o domenę powstanie w Polsce nowy projekt biznesowy. Prace technologiczne na domenie prowadzi Blockchain Software House z Krakowa.

Kryptowaluty.pl sprzedane za milion złotych

Ze statystyk dot. ruchu w sieci wynika, że popularność kryptowalut rośnie, zaś sama ta fraza jest wpisywana w Google średnio 60 tysięcy razy miesięcznie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Więcej światła na sprawę rzuca portal Tokeneo:

“Z informacji, do których udało się dotrzeć naszej redakcji, wynika, że w obecnym miesiącu pewien inwestor odkupił najpopularniejszą domenę związaną z kryptowalutami (jeżeli chodzi o polski rynek) za okrągłą sumę, a dokładnie milion PLN! Co ciekawe, stworzono ją jeszcze w połowie 2012 roku. Przez pewien okres była ona wystawiona na giełdzie domen internetowych – aftermarket.pl za kwotę 70 tysięcy PLN. Finalnie 26 maja bieżącego roku sprzedano ją za 50 tysięcy PLN.”

Wchodząc na kryptowaluty.pl widzimy, że w oparciu o domenę powstaje jakiś nowy projekt. Realizacji pod kątem technologicznym podjęło się Blockchain Software House z Krakowa.

Nie jest jasne, co powstanie na domenie. Czy będzie to nowy kantor, giełda z cyfrowymi aktywami (wydaje się to najbardziej prawdopodobne), czy portal z newsami branżowymi.

Inne drogie domeny

Warto dodać, że to nie jedyna tak spektakularna transakcja na rynku domen związanych z kryptowalutami. Latem 2018 r. domena Crypto.com została kupiona przez firmę, która na jej bazie założyła nową platformę do handlu cyfrowymi walutami i tokenami. Kwota transakcji nie została ujawniona, ale adres mógł być warty nawet 10 milionów USD.

Ciekawostką pozostaje też domena sex.crypto, która została sprzedana za 230 ETH (w momencie dokonywania transakcji było to 90 000 USD).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here