Naga Markets

ledger-portfel-sprzetowyW obliczu bessy na rynku kryptowalut inwestorzy zaczęli masowo wycofywać swoje środki z giełd. W tym samym czasie wzrósł popyt na portfele sprzętowe. Może to świadczyć o tym, iż posiadacze Bitcoina (BTC) i innych wirtualnych walut nie chcą sprzedawać ich na tak niskich poziomach. Zwykle przenoszą oni krypto aktywa do ‘’zimnych portfeli’’, gdy zamierzają je HODLować, licząc na wzrost ich wartości w przyszłości. 

Kryptowaluty odpływają z giełd

Według analityków z Glassnode obecna bessa jest jedną z najgorszych w historii na rynku kryptowalutowym. W czerwcu br. czołowa wirtualna waluta potaniała o blisko 40%. Altcoiny podążają jej śladem, odnotowując silniejsze spadki. Inwestorzy, którzy nie chcą sprzedawać swoich kryptowalutowych aktywów, przynajmniej nie przy ich aktualnie niskich cenach, wolą wycofać je na zewnętrzne adresy. Postępują oni zgodnie z utartym w społeczności powiedzeniem ,,nie twoje klucze prywatne, nie twoje Bitcoiny’’. 

Ci, którzy wyciągnęli lekcję z przeszłości, obserwując upadki giełd kryptowalutowych, nie chcą przechowywać swoich kryptowalut na tego typu platformach w zakresie długoterminowym, ze względu na kwestie związane z ich bezpieczeństwem.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Rośnie popyt na portfele sprzętowe

Choć ‘‘krypo zima’’ zdążyła pogrzebać już niektóre duże firmy z tej branży, te produkujące portfele sprzętowe niezwykle dobrze sobie radzą. Dyrektor generalny Ledgera ujawnił w rozmowie z serwisem informacyjnym Cointelegraph, że jego przychody spadły o około 90% podczas bessy z 2018 r., ale w br. tak się nie stało.

NED

Pascal Gauthier podkreślił, iż każdy kwartał przyniósł jego przedsiębiorstwu podobne wyniki, jak w 2020 r., który to był pozytywnym okresem dla tego producenta. Dodał on przy tym, że z roku na rok Ledger wychodzi na plus, jeżeli chodzi o sprzedaż portfeli. 

Mężczyzna ten zdradził również, iż duży wpływ na wzrost popytu ma panika inwestorów. Przykładowo jego firma odnotowała wzmożone zapotrzebowanie ze strony klientów po odnotowaniu dużych strat przez giełdę kryptowalut Coinbase. 

W opinii dyrektora generalnego Ledgera ludzie chcą mieć pewność, że ich krypto aktywa są bezpieczne. Kolejny wzrost popytu na portfele sprzętowe nastąpił po problemach projektu Celsius Network, który zamroził fundusze użytkowników oraz po plotkach, iż BlockFi może zrobić to samo. 

,,Obecnie obserwujemy około sześciokrotny wzrost przychodów z tygodnia na tydzień’’ – ujawnił Pascal Gauthier.

Drugi popularny producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych – Trezor odnotował podobny wzrost zainteresowania swoimi produktami. Wszystko ze względu na to, iż inwestorzy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że przechowywanie krypto aktywów na giełdach i u powierników może być bardzo ryzykowne. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here