Naga Markets

ethereum, kryptowaluty, bitcoinZdaniem Cathie Wood kryptowaluty odnotują duży zwrot akcji w obecnym r. Zauważyła ona sygnały wskazujące na spadek inflacji dolara amerykańskiego, a tym samym inwestorka ta spodziewa się zmian w polityce monetarnej Systemu Rezerwy Federalnej (Fed-u). W jej opinii będzie to korzystne dla aktywów typu “risk-on”, do których zaliczyła wirtualne waluty. 

  • Dyrektor generalna ARK Invest spodziewa się mocniejszego odbicia na rynku kryptowalut jeszcze w 2023 r.
  • Według Cathie Wood aktywa typu “risk-on” zyskają na zmianie w polityce monetarnej Fed-u

Kryptowaluty odnotują zwrot w tym r. 

Założycielka ARK Invest uważa, że w 2023 r. wirtualne waluty mogą wyrwać się z sideł bessy. W jej opinii sprzyjać temu będzie malejąca inflacja oraz luzowania w polityce monetarnej amerykańskiego banku centralnego. 

Zdaniem Cathie Wood aktywa typu “risk-on”, do których zaliczyła ona m.in. kryptowaluty, mogą wiele zyskać. Wyszła ona bowiem z założenia, iż perspektywy makroekonomiczne ulegają poprawie. 

Według wspomnianej inwestorki inflacja dolara amerykańskiego spadnie do poziomu docelowego w wysokości 2%, a nawet niższego. Dodała przy tym, że portfel inwestycyjny ARK Invest powinien radzić sobie “całkiem dobrze”, jeśli stopy proc. spadną poniżej oczekiwań. 

Cathie Wood znana jest ze swoich optymistycznych prognoz względem rynku kryptowalut nie bez powodu. Jej firma posiada m.in. fundusz aktywów kryptowalutowych. Nie jest to jedyna ekspozycja ARK Invest na tę branżę. 

Wirtualne waluty z widocznym odbiciem w styczniu

Po wielu tygodniach handlu bokiem wiele czołowych kryptowalut doznało ożywienia cenowego. Wartość Bitcoina (BTC) i Ethera (ETH) podniosła się o ponad 20% w ciągu zaledwie tygodnia. Mimo tak dużego skoku obie te wirtualne waluty wciąż pozostają daleko od swoich szczytów odnotowanych w listopadzie 2021 r. 

Prognozy ekspertów kryptowalutowych pozostają mieszane. Jeszcze przed styczniowymi wzrostami znaczna ich część prognozowała utrzymanie się niedźwiedzich nastrojów przez większą część 2023 r. Po ostatnim ożywieniu na rynku można było odczuć powrót entuzjazmu wśród inwestorów detalicznych. 

Autor poleca również:

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułHaker stojący za atakiem na Wormhole przeniósł 155 mln dol. w skradzionych krypto aktywach
Następny artykułDolar przechodzi do ofensywy. Odczyt PMI z USA wspiera walutę
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.