CMC Markets
Wniosek z tytułu można wysnuć ze słów Hikmeta Erseka – CEO Western Union, który wskazał, że jego firma w najbliższej przyszłości nie zamierza oferować transferów kryptowalut.

“Narody opierają się na flagach, konstytucjach, granicach i walutach… Konsumenci mówią nam, czego chcą. Ludzie nie płacą rachunków za szpital w kryptowalutach” – Ersek oświadczył podczas przemówienia w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku.

CEO Western Union dodał, że klienci jego firmy są znacznie bardziej skłonni do używania waluty fiducjarnej niż kryptowalut, ponieważ wolą mieć namacalną gotówkę.

Jest to szczególnie ważne w krajach, które można określić jako gospodarki “wyłącznie gotówkowe”, gdzie większość małych sklepików, a nawet niektóre supermarkety nie akceptują płatności kartą debetową. Ludzie płacący ‘żywą gotówką’ rzadko przechodzą na coś cyfrowego.

Prawdą jest, że kryptowaluty nie są przyjazne dla użytkowników, którzy nie są zaznajomieni z cyfrowymi zakupami online. Jeszcze trudniej jest pojąć im różnicę między blockchainem a instytucją bankową.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ersek powiedział również, że waluty fiducjarne są bardziej korzystną opcją dla banków centralnych, a zatem mało prawdopodobne jest, by chciały one przejść na zdecentralizowane waluty cyfrowe.

Banki centralne preferują transakcje w walutach, których przepływ mogą kontrolować, kierując gospodarką w sytuacjach awaryjnych i zapobiegając masowemu wycofywaniu środków. Właśnie z tego powodu Bank Centralny Szwajcarii (SNB), był sceptyczny wobec wprowadzenia własnej kryptowaluty.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here