Naga Markets


Wniosek z tytułu można wysnuć ze słów Hikmeta Erseka – CEO Western Union, który wskazał, że jego firma w najbliższej przyszłości nie zamierza oferować transferów kryptowalut.

“Narody opierają się na flagach, konstytucjach, granicach i walutach… Konsumenci mówią nam, czego chcą. Ludzie nie płacą rachunków za szpital w kryptowalutach” – Ersek oświadczył podczas przemówienia w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku.

CEO Western Union dodał, że klienci jego firmy są znacznie bardziej skłonni do używania waluty fiducjarnej niż kryptowalut, ponieważ wolą mieć namacalną gotówkę.

Jest to szczególnie ważne w krajach, które można określić jako gospodarki “wyłącznie gotówkowe”, gdzie większość małych sklepików, a nawet niektóre supermarkety nie akceptują płatności kartą debetową. Ludzie płacący ‘żywą gotówką’ rzadko przechodzą na coś cyfrowego.

Prawdą jest, że kryptowaluty nie są przyjazne dla użytkowników, którzy nie są zaznajomieni z cyfrowymi zakupami online. Jeszcze trudniej jest pojąć im różnicę między blockchainem a instytucją bankową.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ersek powiedział również, że waluty fiducjarne są bardziej korzystną opcją dla banków centralnych, a zatem mało prawdopodobne jest, by chciały one przejść na zdecentralizowane waluty cyfrowe.

Banki centralne preferują transakcje w walutach, których przepływ mogą kontrolować, kierując gospodarką w sytuacjach awaryjnych i zapobiegając masowemu wycofywaniu środków. Właśnie z tego powodu Bank Centralny Szwajcarii (SNB), był sceptyczny wobec wprowadzenia własnej kryptowaluty.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here